Byli jste už v Hurghadě?

Praha - Možná už pomalu plánujete dovolenou na příští léto a uvažujete, kam byste se vybrali.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Co řeknete na příjemnou dovolenou někde do Egypta? Mohla by to být například dovolená do Hurghady. I nabídka na letenky.sk je určitě velmi zajímavá. Možná si řeknete, proč právě Egypt? V současnosti je jedním z nejoblíbenějších turistických oblastí na světě. Je to velmi fascinující orientální země s nejslavnějšími stavbami a památkami dávno minulých dob. Je zahalena záhadami a mystikou, je zemí velkých protikladů - rozpáleného pouštního písku a životadárného Nilu.

Egypt má vynikající klimatické podmínky s minimálními srážkami, asi proto sem velmi rádi cestují turisté ze všech koutů světa během celého roku. Říká se o něm, že je darem Nilu pro jeho úrodné oblasti, proto se největší koncentrace obyvatelstva soustřeďuje právě při jeho březích.

Hlavním městem je Káhira, najdete zde moderní budovy, které se prolínají s hliněnými domy, provozované auta i povozy s osly. Jako houby po dešti zde vznikají nové přímořská letoviska, které lákají své návštěvníky novými hotely, krásným koupáním a fantastickými službami.

Mezi nejpřitažlivější zajisté patří: pyramidy, Sfinga, chrámy v Luxoru a Karnaku, archeologická lokalita Abú Simbel. Když se sem rozhodnete jít určitě nebudete litovat. Podmínky a příležitosti pro odpočinek, ale i vyžití si zde najdou mladí i starší návštěvníci. V některých oblastech možná budete muset použít tlumočení, ale zajisté se tu dá domluvit i anglicky. Při procházkách na těchto krásných místech, jistě natrefíte na množství kavárniček a restaurací, kde se můžete zastavit a dát si skleničku chutného vína či šálek dobré kávy. A zajisté zde najdete i množství malých obchůdků, kde si můžete zakoupit nějaký suvenýr na památku, například nějaký zajímavý šperk.

Loading...
Témata: dovolená | Egypt
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie uvolňuje pravidla: Povolí nesezdaným cizincům společný…

06.10.2019 07:39 Saúdská Arábie nově povolí nesezdaným cizincům, aby směli v tamních hotelích bydlet v jednom pokoji…

Společnost Adria Airways vyhlásila bankrot, všechny lety jsou zrušeny

30.09.2019 17:31 Slovinská letecká společnost Adria Airways vyhlásila bankrot a zrušila všechny lety. Oznámil to ve…

Saúdská Arábie se otevírá turistům, láká na skalní město. O víza mohou…

27.09.2019 09:56 Saúdská Arábie se otevírá zahraničním turistům a bude vydávat víza lidem ze 49 zemí. Občané čtyř…

Proč účinky dovolené trvají tak krátce? Psychologové záhadu rozlouskli a…

26.09.2019 08:32 Sotva jsme nastoupili znovu do práce, účinek dovolené ustupuje věčnému stresu. Blahodárné psychické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama