Byli jste už v Hurghadě?

Praha - Možná už pomalu plánujete dovolenou na příští léto a uvažujete, kam byste se vybrali.

Přidejte svůj názor

Co řeknete na příjemnou dovolenou někde do Egypta? Mohla by to být například dovolená do Hurghady. I nabídka na letenky.sk je určitě velmi zajímavá. Možná si řeknete, proč právě Egypt? V současnosti je jedním z nejoblíbenějších turistických oblastí na světě. Je to velmi fascinující orientální země s nejslavnějšími stavbami a památkami dávno minulých dob. Je zahalena záhadami a mystikou, je zemí velkých protikladů - rozpáleného pouštního písku a životadárného Nilu.

Egypt má vynikající klimatické podmínky s minimálními srážkami, asi proto sem velmi rádi cestují turisté ze všech koutů světa během celého roku. Říká se o něm, že je darem Nilu pro jeho úrodné oblasti, proto se největší koncentrace obyvatelstva soustřeďuje právě při jeho březích.

Hlavním městem je Káhira, najdete zde moderní budovy, které se prolínají s hliněnými domy, provozované auta i povozy s osly. Jako houby po dešti zde vznikají nové přímořská letoviska, které lákají své návštěvníky novými hotely, krásným koupáním a fantastickými službami.

Mezi nejpřitažlivější zajisté patří: pyramidy, Sfinga, chrámy v Luxoru a Karnaku, archeologická lokalita Abú Simbel. Když se sem rozhodnete jít určitě nebudete litovat. Podmínky a příležitosti pro odpočinek, ale i vyžití si zde najdou mladí i starší návštěvníci. V některých oblastech možná budete muset použít tlumočení, ale zajisté se tu dá domluvit i anglicky. Při procházkách na těchto krásných místech, jistě natrefíte na množství kavárniček a restaurací, kde se můžete zastavit a dát si skleničku chutného vína či šálek dobré kávy. A zajisté zde najdete i množství malých obchůdků, kde si můžete zakoupit nějaký suvenýr na památku, například nějaký zajímavý šperk.

Témata: dovolená | Egypt
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama