Byli jste už v Hurghadě?

Praha - Možná už pomalu plánujete dovolenou na příští léto a uvažujete, kam byste se vybrali.

Přidejte svůj názor

Co řeknete na příjemnou dovolenou někde do Egypta? Mohla by to být například dovolená do Hurghady. I nabídka na letenky.sk je určitě velmi zajímavá. Možná si řeknete, proč právě Egypt? V současnosti je jedním z nejoblíbenějších turistických oblastí na světě. Je to velmi fascinující orientální země s nejslavnějšími stavbami a památkami dávno minulých dob. Je zahalena záhadami a mystikou, je zemí velkých protikladů - rozpáleného pouštního písku a životadárného Nilu.

Egypt má vynikající klimatické podmínky s minimálními srážkami, asi proto sem velmi rádi cestují turisté ze všech koutů světa během celého roku. Říká se o něm, že je darem Nilu pro jeho úrodné oblasti, proto se největší koncentrace obyvatelstva soustřeďuje právě při jeho březích.

Hlavním městem je Káhira, najdete zde moderní budovy, které se prolínají s hliněnými domy, provozované auta i povozy s osly. Jako houby po dešti zde vznikají nové přímořská letoviska, které lákají své návštěvníky novými hotely, krásným koupáním a fantastickými službami.

Mezi nejpřitažlivější zajisté patří: pyramidy, Sfinga, chrámy v Luxoru a Karnaku, archeologická lokalita Abú Simbel. Když se sem rozhodnete jít určitě nebudete litovat. Podmínky a příležitosti pro odpočinek, ale i vyžití si zde najdou mladí i starší návštěvníci. V některých oblastech možná budete muset použít tlumočení, ale zajisté se tu dá domluvit i anglicky. Při procházkách na těchto krásných místech, jistě natrefíte na množství kavárniček a restaurací, kde se můžete zastavit a dát si skleničku chutného vína či šálek dobré kávy. A zajisté zde najdete i množství malých obchůdků, kde si můžete zakoupit nějaký suvenýr na památku, například nějaký zajímavý šperk.

Témata: dovolená | Egypt
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská policie má ostudu. Turistu u sídla královny zadržela kvůli…

24.09.2018 12:23 Londýn - Britská policie v neděli na několik hodin zadržela muže, kterého podezřívala, že se snaží…

Eilean Donan: Nejslavnější hrad, který si zahrál i s Jamesem Bondem

23.09.2018 16:40 Na severozápadním břehu Skotska se na malinkatém ostrůvku tyčí romantický hrad Eilean Donan, díky…

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama