Turisté se bojí: Times Square začíná být extrémně nebezpečné místo

New York - Keksík, oblíbená postavička ze seriálu pro děti Sezame, otevři se, čelí obvinění z útoku na dvouletého chlapce. Jeho kolega Elmo byl již odsouzen za antisemitské nadávky, kterými častoval turisty.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Newyorská policie musí čím dál tím častěji řešit přestupky, kterých se dopouštějí lidé oblečení v kostýmech známých hrdinů, jež si vydělávají na Times Square focením se s turisty, napsala agentura AP. Jen za posledních sedm měsíců policie zadržela tři takové "umělce".

"Používal opravdu sprostá slova," uvedla na adresu muže v kostýmu Keksíka Parmita Kuradová z Connecticutu, která newyorské náměstí navštívila se svým dvouletým synem Samayem. Za vyfocení Keksík požadoval dva dolary. Když mu Kurdová řekla, že si manžel nejdříve musí rozměnit, aby měl drobné, muž surově strčil do jejího syna a poté celé rodině začal nadávat.

Jak uvedla newyorská policie, pro práci pouličních umělců na Times Square neplatí žádná omezení. Mohou si zde vydělávat (a někteří prý dosáhnou až na 280 dolarů denně, tedy přes 5500 korun), nesmí ale nijak blokovat dopravu. Za jednu fotografii se známou postavičkou zpravidla zaplatíte dva až pět dolarů.

Times Square je křižovatka mezi Broadwayí a Sedmou Avenue na Manhattanu v New Yorku. Pobočky zde má mnoho firem např. Reuters, Viacom, MTV nebo New York Times. Je známou dominantou New Yorku.

Dříve se jmenovalo Longarce Square, na Times square bylo přejmenováno podle Times Building (nyní One Times Square) v dubnu 1904. Times Square, někdy známé jako "Crossroads of the World," ("křižovatka světa") dosáhlo status světové kultovní památky a stalo se symbolem New Yorku.

Na jihovýchodním rohu náměstí Times Square je začátek Lincolnovy dálnice, první silnice napříč Spojenými státy americkými.

Loading...
Témata: USA | New York | Turisté
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtelný virus v Řecku, žraloci v Chorvatsku, uzemněná letadla. Čechy čeká…

20.06.2019 22:00 Aktualizováno Řadu Čechů mohou letos na dovolené potkat nepříjemné komplikace. Nejnavštěvovanější destinace trápí…

První podmořská restaurace v Evropě? Fanoušci katastrofických filmů budou…

18.06.2019 09:46 "Tohle malé okénko máme nedaleko kuchyně. Pokaždé, když před ním plave nějaká trochu zvláštní ryba,…

Letní sezóna je tu! Na co si dávat pozor při sjednávání cestovního…

13.06.2019 12:05 Máte už naplánovanou letní dovolenou? Pojedete do přírody, k moři, za kulturou, anebo za sportem?…

Na dovolenou autem? Natankujte v Česku, u moře se nedoplatíte

12.06.2019 07:49 Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama