Turisté se bojí: Times Square začíná být extrémně nebezpečné místo

New York - Keksík, oblíbená postavička ze seriálu pro děti Sezame, otevři se, čelí obvinění z útoku na dvouletého chlapce. Jeho kolega Elmo byl již odsouzen za antisemitské nadávky, kterými častoval turisty.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Newyorská policie musí čím dál tím častěji řešit přestupky, kterých se dopouštějí lidé oblečení v kostýmech známých hrdinů, jež si vydělávají na Times Square focením se s turisty, napsala agentura AP. Jen za posledních sedm měsíců policie zadržela tři takové "umělce".

"Používal opravdu sprostá slova," uvedla na adresu muže v kostýmu Keksíka Parmita Kuradová z Connecticutu, která newyorské náměstí navštívila se svým dvouletým synem Samayem. Za vyfocení Keksík požadoval dva dolary. Když mu Kurdová řekla, že si manžel nejdříve musí rozměnit, aby měl drobné, muž surově strčil do jejího syna a poté celé rodině začal nadávat.

Jak uvedla newyorská policie, pro práci pouličních umělců na Times Square neplatí žádná omezení. Mohou si zde vydělávat (a někteří prý dosáhnou až na 280 dolarů denně, tedy přes 5500 korun), nesmí ale nijak blokovat dopravu. Za jednu fotografii se známou postavičkou zpravidla zaplatíte dva až pět dolarů.

Times Square je křižovatka mezi Broadwayí a Sedmou Avenue na Manhattanu v New Yorku. Pobočky zde má mnoho firem např. Reuters, Viacom, MTV nebo New York Times. Je známou dominantou New Yorku.

Dříve se jmenovalo Longarce Square, na Times square bylo přejmenováno podle Times Building (nyní One Times Square) v dubnu 1904. Times Square, někdy známé jako "Crossroads of the World," ("křižovatka světa") dosáhlo status světové kultovní památky a stalo se symbolem New Yorku.

Na jihovýchodním rohu náměstí Times Square je začátek Lincolnovy dálnice, první silnice napříč Spojenými státy americkými.

Témata: USA | New York | Turisté
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Betlém před Vánoci praská ve švech, turisté se jen hrnou

15.12.2018 08:48 Palestinský Betlém zažívá mimořádně úspěšnou turistickou sezónu, místní hotely jsou o vánočním čase…

Šéf Twitteru propagoval cestování v Barmě. Táhni k čertu, vzkázali mu lidé

10.12.2018 08:26 Šéf Twitteru Jack Dorsey sklidil kritiku poté, co propagoval převážně buddhistickou Barmu jako…

Kde zažít atmosféru seriálu Hra o trůny? Davy fanoušků míří do…

02.12.2018 16:56 Chorvatsko patří k českým dovolenkářům stejně neodmyslitelně, jako pořádná pěnivá čepice na točené…

Šikmá věž v Pise se trochu narovnala. Inženýři jí z věku ubrali 200 let

22.11.2018 09:57 Slavná věž v italském městě Pisa se přestala naklánět, dokonce se o kus napřímila díky inženýrským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama