Opalujete se nahoře bez? Víte, v čem riskujete?

Praha - Pohybovat se na plážích s minimem textilu na těle nebo zcela bez něj, by se mohlo při letošní dovolené v některých destinacích vymstít. Strážci pořádku mohou napálit mastnou pokutu nebo "hříšníky" vykázat. Podívejte se na nejoblíbenější turistická místa a zjistěte, jaké plavky si tam můžete vzít.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zatímco v Bulharsku jako dámský koupací úbor vyhovují tanga a na horním dílu plavek nikdo netrvá, v některých zemích mohou považovat za nemravné i bikiny. V jednom z emirátů SAE - Rás al-Chajma - jejich nošení na veřejných plážích nedávno dokonce zakázali a v bikinách je tam vstup možný pouze na pláže hotelové.

"Obecně platí, že i v zemích s přísnějšími pravidly bývá na hotelových plážích mírnější režim než na těch veřejných," uvedl Petr Šatný z cestovní kanceláře Alexandria. Globalizace se projevuje ve všech průmyslových odvětvích a turistický průmysl samozřejmě není výjimkou. Ale vstřícnost má své meze. Někdy tvrdě naráží na místní kulturní a náboženské zvyklosti.

"Opalování nahoře bez by mohlo být problémem v Egyptě nebo v Turecku," upozorňuje Šatný. Každodenní život v těchto převážně islámských zemích se sice neřídí jen náboženstvím, jeho vliv je přesto velmi silný.

V Řecku turistky mohou odložit vrchní díl plavek zcela bez obav. Křesťanská tradice obecně nepředstavuje v oblasti plážové módy takové omezení jako muslimská. Ale i zde platí, že především na menších ostrovech mohou být místní obyvatelé konzervativnější a přestože vás nikdo nezatkne, ani nezaplatíte pokutu, opalování a vodní radovánky bez horního dílu plavek není nejvhodnější.

Opačným příkladem může být silně katolická Brazílie. Co všechno se ještě dá považovat za plavky, ukazuje každoročně karneval v Riu. Na tamějších nudistických plážích si dávají dostaveníčko naháči z celého světa.

"Vždycky je lepší se před odjezdem informovat a neriskovat střet s odlišným pohledem na otázky morálky," doporučují zástupci cestovních kanceláří. Pokud si nejste jistí, prostě se po příchodu na pláž rozhlédněte a přizpůsobte své (ne)oblečení většině.

Témata: dovolená | ženy
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama