Opalujete se nahoře bez? Víte, v čem riskujete?

Praha - Pohybovat se na plážích s minimem textilu na těle nebo zcela bez něj, by se mohlo při letošní dovolené v některých destinacích vymstít. Strážci pořádku mohou napálit mastnou pokutu nebo "hříšníky" vykázat. Podívejte se na nejoblíbenější turistická místa a zjistěte, jaké plavky si tam můžete vzít.

Přidejte svůj názor 1 komentář

doporučujeme

Zatímco v Bulharsku jako dámský koupací úbor vyhovují tanga a na horním dílu plavek nikdo netrvá, v některých zemích mohou považovat za nemravné i bikiny. V jednom z emirátů SAE - Rás al-Chajma - jejich nošení na veřejných plážích nedávno dokonce zakázali a v bikinách je tam vstup možný pouze na pláže hotelové.

"Obecně platí, že i v zemích s přísnějšími pravidly bývá na hotelových plážích mírnější režim než na těch veřejných," uvedl Petr Šatný z cestovní kanceláře Alexandria. Globalizace se projevuje ve všech průmyslových odvětvích a turistický průmysl samozřejmě není výjimkou. Ale vstřícnost má své meze. Někdy tvrdě naráží na místní kulturní a náboženské zvyklosti.

"Opalování nahoře bez by mohlo být problémem v Egyptě nebo v Turecku," upozorňuje Šatný. Každodenní život v těchto převážně islámských zemích se sice neřídí jen náboženstvím, jeho vliv je přesto velmi silný.

V Řecku turistky mohou odložit vrchní díl plavek zcela bez obav. Křesťanská tradice obecně nepředstavuje v oblasti plážové módy takové omezení jako muslimská. Ale i zde platí, že především na menších ostrovech mohou být místní obyvatelé konzervativnější a přestože vás nikdo nezatkne, ani nezaplatíte pokutu, opalování a vodní radovánky bez horního dílu plavek není nejvhodnější.

Opačným příkladem může být silně katolická Brazílie. Co všechno se ještě dá považovat za plavky, ukazuje každoročně karneval v Riu. Na tamějších nudistických plážích si dávají dostaveníčko naháči z celého světa.

"Vždycky je lepší se před odjezdem informovat a neriskovat střet s odlišným pohledem na otázky morálky," doporučují zástupci cestovních kanceláří. Pokud si nejste jistí, prostě se po příchodu na pláž rozhlédněte a přizpůsobte své (ne)oblečení většině.

Loading...
Témata: dovolená | ženy
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie uvolňuje pravidla: Povolí nesezdaným cizincům společný…

06.10.2019 07:39 Saúdská Arábie nově povolí nesezdaným cizincům, aby směli v tamních hotelích bydlet v jednom pokoji…

Společnost Adria Airways vyhlásila bankrot, všechny lety jsou zrušeny

30.09.2019 17:31 Slovinská letecká společnost Adria Airways vyhlásila bankrot a zrušila všechny lety. Oznámil to ve…

Saúdská Arábie se otevírá turistům, láká na skalní město. O víza mohou…

27.09.2019 09:56 Saúdská Arábie se otevírá zahraničním turistům a bude vydávat víza lidem ze 49 zemí. Občané čtyř…

Proč účinky dovolené trvají tak krátce? Psychologové záhadu rozlouskli a…

26.09.2019 08:32 Sotva jsme nastoupili znovu do práce, účinek dovolené ustupuje věčnému stresu. Blahodárné psychické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama