Milované Chorvatsko: Prázdné pláže a studené moře. Čtěte předpověď počasí

Zadar - Pro Čechy je Chorvatsko při výběru dovolené stále číslo jedna. Pokud se k moři chystáte v těchto dnech, má to své plusy i mínusy. Reportérka TN.cz Kateřina Pichalová pro vás vyzkoušela cestu z Brna do Zadaru, zkusila teplotu vody i obsazenost kempů. Přečtěte si, co zjistila.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Reportérka TN.cz Kateřina Pichalová vyrazila z Brna do chorvatského Zadaru včera odpoledne. "Běžně nám trvá cesta do Zadaru tak 8 hodin. Tentokrát jsme ale uvízli v zácpě ve Vídni a cesta se o dvě hodiny protáhla," říká Kateřina. Cesta do Zadaru je ale pohodlná, celou dobu totiž jedete po dálnici.

Žádné proudy deště Chorvatsko nesužují. Podle reportérky TN v Zadaru svítí sluníčko a je tam příjemných 26 °C. Horší je to ale s teplotou vody v moři. "Ráno jsem zkoušela dát nohy do moře. Hned jsem je vyndala. Podle mě nebude mít moře více než 20 °C," odhaduje Kateřina. Možná i proto jsou pláže v Zadaru prázdné. Reportérka napočítala jen dva otužilce.

S ubytováním nebudete mít v Zadaru v polovině června problém. Volno je jak v kempech, tak v apartmánech.

Jaká je předpověď pro další dny?

Záleží, kam máte namířeno. Začněme třeba přístavním městem Rijekou, které leží na severu Chorvatska. V sobotu a neděli tam má být podle meteorologického portálu yr.no maximálně 25 stupňů Celsia a polojasno. Od pondělí do čtvrtka pak má být jasno a teploty se mají pohybovat mezi 28 a 30 stupni. V pátek se ale začne počasí kazit: ještě bude jasno, ale teplota klesne na 25 stupňů, o víkendu pak už bude oblačno a má pršet. V neděli se očekává pouhých 22 stupňů Celsia.

Pravý ráj pro milovníky léta ale leží o kus dál na jih, v severní Dalmácii. Nejznámějšími turistickými destinacemi tam jsou Zadar, Pakoštane, Šibenik nebo Vodice. V této oblasti má být o tomto víkendu jasno s maximálními teplotami 25 stupňů Celsia. A jasné počasí zde má panovat až do soboty, přičemž teploty se budou mezi pondělkem a čtvrtkem držet na 28 stupních. V pátek začnou postupně klesat, ale pořád bude hezky. Až v neděli začne pršet a teploty vystoupají "jen" na 24 stupňů.

Mnoho turistů také míří do střední Dalmácie, která je známá místy jako Split, Igrane, Makarska, Omiš a Brela. Ani tady nebude počasí rozhodně špatné. Od soboty má být celý týden bez mráčku, až příští neděli se očekává trochu oblačno a 25 stupňů Celsia. I tento víkend budou ve střední Dalmácii vládnout teploty do 25 stupňů, mezi pondělkem a sobotou by se ale už měly držet na 27 stupních.

Jižní Dalmácie má podobné podnebí jako střední. Zde už tolik velkých letovisek není, nachází se tu ale mimo jiné turisty velmi vyhledávané město Dubrovnik. O víkendu se zde budou teploty držet na 25 stupních Celsia. V pondělí bude místy oblačno, ale teplota bude 27 stupňů. Až do konce příštího týdne pak bude v oblasti jasno s teplotami kolem 28 stupňů. Výjimkou je neděle, kdy se očekává 26 stupňů.

Nesmíme zapomenout ani na oblíbené ostrovy, které jsou rozesety podél celého chorvatského pobřeží. Na oblíbeném Hvaru sice bude jasno, teplo ale zatím moc ne: nejvyšší teploty mezi tímto a příštím víkendem budou jen 22 až 24 stupňů Celsia. Na ostrově Vis to podle meteorologů nebude o nic lepší, teploty se tam mají o víkendu a v následujícím týdnu pohybovat mezi 21 a 23 stupni. A obdobně bude i na oblíbeném ostrově Brač.

Loading...
Témata: Chorvatsko | dovolená
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama