Za co vás zavřou na dovolené? Za stavění hradů z písku nebo lízání zmrzliny!

Praha - Než vyjedete na dovolenou, zjistěte si, jaká pravidla je třeba v dané zemi dodržovat, jinak by se vám prázdniny mohly ošklivě pokazit. V Chorvatsku vám hrozí až tři roky vězení za překročení rychlosti, v Itálii můžete dostat pokutu za stavění hradů z písku...Přečtěte si, co vám kde hrozí.

Přidejte svůj názor

V jedné z nejoblíbenějších destinací českých turistů, v Chorvatsku, od letošního roku platí novela zákona, která zpřísňuje pravidla silničního provozu. Řidič, který pojede pod vlivem, bude předjíždět v nepřehledném místě nebo pojede v obci rychleji než 50 km/h, riskuje až tři roky vězení.

V jiných zemích ovšem hrozí tresty za mnohem bizarnější přestupky. Kupříkladu v Itálii se s nimi roztrhl pytel poté, co dal bývalý premiér Silvio Berlusconi volnější pravomoci starostům. V Eraclee tak můžete dostat pokutu za stavění hradů z písku, v Lerici za věšení mokrých ručníků na balkóně, v Trapani za lízání zmrzliny na veřejnosti a v Římě za svačení venku. A nejsou to malé částky, začínají v přepočtu na dvou a půl tisících a třeba takové krmení holubů vás může stát až 11 tisíc korun.

V Dubaji si nechte zajít chuť na líbání na veřejnosti, mladá dvojice turistů kvůli tomu strávila měsíc ve vazbě, v Saudské Arábii zase nesvačte na veřejnosti během ramadánu, britský pár kvůli tomu strávil ve vězení 3 týdny.

Na Srí Lance nelíbejte sochu Buddhy a nefoťte se u toho, trojice německých turistů tam za to byla odsouzena k šesti měsícům podmíněně. Totéž se týká čím dál oblíbenějšího Thajska, za nevhodné chování v buddhistických chrámech vám hrozí pokuta v řádu desítek až stovek korun. A také si dejte pozor, abyste třeba omylem neurazili thajského krále. Jeho podobizna je kupříkladu na všech bankovkách, a když na ni šlápnete, můžete dostat pokutu v řádech stovek korun, v krajním případě i vězení.

Pokud si uděláte výlet do Singapuru, zapomeňte na žvýkačky. Za jejich žvýkání hrozí obrovské pokuty, za vyplivnutí na chodník tuplem, pokutu můžete dostat i za nespláchnutí záchodu.

Témata: dovolená | Věznice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Nejošklivější hlavní město na světě? Priština v Kosovu je městem války,…

06.03.2019 12:22 Priština je hlavním městem Kosovo od roku 2008, kdy stát vyhlásil svou nezávislost na Srbsku. Ve…

Město, které proslavil Rambo. Takhle dnes vypadá dějiště legendárního filmu

02.03.2019 19:48 Aktualizováno Městečko Hope (v překladu Naděje) je na první pohled ničím nezajímavé horské město ležící na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama