Zapomeňte na Luxor a Káhiru, varuje Čechy ministerstvo

Praha - České ministerstvo zahraničí dnes zpřísnilo doporučení pro pobyt v Egyptě kvůli pokračujícím demonstracím v souvislosti se svržením prezidenta Muhammada Mursího. Turisté by se měli vyhnout velkým městům, jako je Káhira, Alexandrie nebo Luxor.

Přidejte svůj názor

Moc v Egyptě přebírá armáda

V druhém největším egyptském městě Alexandrii bylo při střetech mezi stoupenci a odpůrci svrženého prezidenta Muhammada Mursího v noci na sobotu zabito 12 lidí. Podle agentury MENA bylo dalších 200 lidí zraněno.

V celém Egyptě si tak násilnosti v pátek vyžádaly už 30 obětí a stovky raněných. Většina zabitých se podle Reuters stala obětí střelby. Egyptské úřady mezitím zatkly jednoho z nejvyšších představitelů Muslimského bratrstva blízkého Mursímu.

"Bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře je v současném období relativně klidná, je však třeba nadále dbát zvýšené opatrnosti a zcela se vyhýbat veřejným shromážděním," uvádí české ministerstvo zahraničí.

Případné cesty mimo letoviska by lidé měli podnikat jen v naléhavých případech nebo v rámci organizované turistiky a po konzultaci s delegátem cestovní kanceláře.

Egyptská strana striktně kontroluje platnost cestovních dokladů, který musí být platný ještě nejméně šest měsíců po předpokládaném datu odjezdu z území Egypta. Některé letecké společnosti nevezmou cestovatele, pakliže platnost pasu je byť jen o několik dní kratší. Do Egypta tedy lze cestovat pouze na cestovní doklas s platností delší než 6 měsíců ode dne vycestování zpět do ČR. Nelze tedy využít tzv. rychlopasy, které mají platnost pouze na 6 měsíců.

Ve výjimečných případech lze o vízum požádat předem na egyptském velvyslanectví v Praze. Egyptské vízum lze zakoupit přímo na mezinárodním letišti (za poplatek 15 USD), v případě, že turista přicestuje na Sinaj, bude pobývat pouze na Sinaji a území EAR opustí do 14 dní, pobyt je bezvízový.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eilean Donan: Nejslavnější hrad, který si zahrál i s Jamesem Bondem

23.09.2018 16:40 Na severozápadním břehu Skotska se na malinkatém ostrůvku tyčí romantický hrad Eilean Donan, díky…

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama