Zapomeňte na Luxor a Káhiru, varuje Čechy ministerstvo

Praha - České ministerstvo zahraničí dnes zpřísnilo doporučení pro pobyt v Egyptě kvůli pokračujícím demonstracím v souvislosti se svržením prezidenta Muhammada Mursího. Turisté by se měli vyhnout velkým městům, jako je Káhira, Alexandrie nebo Luxor.

Přidejte svůj názor

Moc v Egyptě přebírá armáda
doporučujeme

V druhém největším egyptském městě Alexandrii bylo při střetech mezi stoupenci a odpůrci svrženého prezidenta Muhammada Mursího v noci na sobotu zabito 12 lidí. Podle agentury MENA bylo dalších 200 lidí zraněno.

V celém Egyptě si tak násilnosti v pátek vyžádaly už 30 obětí a stovky raněných. Většina zabitých se podle Reuters stala obětí střelby. Egyptské úřady mezitím zatkly jednoho z nejvyšších představitelů Muslimského bratrstva blízkého Mursímu.

"Bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře je v současném období relativně klidná, je však třeba nadále dbát zvýšené opatrnosti a zcela se vyhýbat veřejným shromážděním," uvádí české ministerstvo zahraničí.

Případné cesty mimo letoviska by lidé měli podnikat jen v naléhavých případech nebo v rámci organizované turistiky a po konzultaci s delegátem cestovní kanceláře.

Egyptská strana striktně kontroluje platnost cestovních dokladů, který musí být platný ještě nejméně šest měsíců po předpokládaném datu odjezdu z území Egypta. Některé letecké společnosti nevezmou cestovatele, pakliže platnost pasu je byť jen o několik dní kratší. Do Egypta tedy lze cestovat pouze na cestovní doklas s platností delší než 6 měsíců ode dne vycestování zpět do ČR. Nelze tedy využít tzv. rychlopasy, které mají platnost pouze na 6 měsíců.

Ve výjimečných případech lze o vízum požádat předem na egyptském velvyslanectví v Praze. Egyptské vízum lze zakoupit přímo na mezinárodním letišti (za poplatek 15 USD), v případě, že turista přicestuje na Sinaj, bude pobývat pouze na Sinaji a území EAR opustí do 14 dní, pobyt je bezvízový.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návštěva muzea nemusí být nuda: Nejkurióznější expozice z celého světa

05.12.2019 09:18 Jít o dovolené do muzea se někomu může zdát jako velká nuda, španělský server eldiario.es ale tento…

Hledáte exotickou dovolenou plnou vzrušujících zážitků? Vydejte se do…

28.11.2019 05:40 Vietnam se pyšní velkou rozmanitostí, v zemi najdete úchvatné hory, překrásné pláže, jedinečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama