Nejlepší evropské zábavní parky: Rodinná dovolená, která vás nezruinuje

Praha - Na léto se hodí každý dobrý tip na kvalitní výlet pro celou rodinu. Podívejte se, na nejlepší evropské parky, kam dojedete za několik málo hodin a přitom neutratíte jmění za ubytování. Všechny uvedené parky podle serveru trivago.cz se nacházejí do 836 km od českých hranic, od bavorského Legolandu vzdáleného jen 3 hodiny jízdy autem od hranic až po nejvzdálenější Disneyland v Paříži.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Legoland

V německé verzi slavného Legolandu si na své přijdou děti i rodiče. Park nabízí několik horských drah, které jako by byly postaveny z lega. Hlavním lákadlem jsou však modely všeho druhu, například evropských měst v části parku nazvané Miniland. Ty jsou postaveny z celkem 25 miliónů kostek této legendární stavebnice.

Vstup: od 765 Kč (29,60 euro) při online rezervaci

Europa park

Pouze několik kilometrů od francouzských hranic se nachází nejnavštěvovanější německý zábavní park, Europa Park. Ve třinácti tematických částech reprezentujících vybrané evropské země najdete atrakce všeho druhu, od oslňujících představení a typické gastronomie po nejvyšší „looping" (jízda hlavou dolů) na světě v rychlosti 100 km/h. Svou odvahu můžete otestovat i na jedné z nejvyšších evropských horských drah nazvané Silver Star.

Vstup: od 1 000 Kč (39 euro)

Heide-Park Resort

Heide-Park leží 70 kilometrů jižně od Hamburku. Můžete zde vyzkoušet Colossos, nejvyšší dřevěnou horskou dráhu v Evropě a nejdelší na světě, nebo atrakci Desert Race, která vás vystřelí rychlostí sto kilometrů za hodinu během pouhých 2,4 sekund. V současném představení „Madagaskar Live! It's Circus Time" se na jevišti potkáte se zvířecími hvězdami tohoto animovaného filmu.

Vstup: od 750 Kč (29 euro) při rezervaci online

Movie park

Vedle nejrůznějších atrakcí, jako je například zavěšená horská dráha, nabízí Movie Park především velkolepá představení s filmovou tématikou. Další neodolatelnou atrakcí je věž, z níž si návštěvníci užijí 60metrový volný pád. Menším dětem je pak vyhrazena celá samostatná část parku nazvaná Nickland.

Vstup: od 800 Kč (31 euro) při rezervaci online

Phantasialand

Jen 14 kilometrů jižně od Kolína nad Rýnem se nachází jeden s nejoblíbenějších německých parků, Phantasialand. Šest tematických částí vás přivede například na Divoký západ nebo do sluncem vyprahlé Afriky. Na své si přijdou malé děti i dospělí fanoušci adrenalinu, pro něž bude velkým lákadlem jedna z nejvyhledávanějších horských drah s tajemným názvem Černá mamba. Svezete se na ní rychlostí až 80 km za hodinu.

Vstup: od 1 020 Kč (39,50 euro

Hansa-Park

Hansa-Park leží na břehu Baltického moře, 80 kilometrů severně od Hamburku. V letních měsících tak lze návštěvu atrakcí všeho druhu spojit také s koupáním. Pokud netrpíte závratěmi, můžete se zde svézt na nejprudší horské dráze světa, užít si výhled z 85 metrů vysokého kolotoče, či si prověřit svou odvahu v lanovém centru.

Vstup: od 800 Kč (31 euro)

Francouzský Disneyland

Pařížský Disneyland je největším parkem svého druhu v Evropě, patří mezi pětici nejnavštěvovanějších parků na světě a ročně uvítá přibližně 11 miliónů návštěvníků. Oslavy 20. výročí jsou navíc prodlouženy do konce září 2013 a každý si tak může užít slavnostní průvody či večerní představení Disney Dreams.

Vstup: od 1 520 Kč (59 euro) při rezervaci online

Kde se ubytovat? (Název, hotel, cena)

- Legoland, Hirsch, od 893 Kč
- Europa-park, restaurant Schieble, od 280 Kč
- Heide-park, resort Niedersachsen Hof, od 556 Kč
- Movie Park, Schloss Westerholt, od 970 Kč
- Phantasialand, Brühl, od 890 Kč
- Hansa-Park, Meerzeit, od 1535 Kč
- Disneyland, Campanile MLV, od 820 Kč

(Zdroj: trivago.cz)

Ceny v hotelech, které vzdálené jsou vždy maximálně 20 kilometrů od vlastních atrakcí, začínají již na 556 korunách za osobu a noc.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Betlém před Vánoci praská ve švech, turisté se jen hrnou

15.12.2018 08:48 Palestinský Betlém zažívá mimořádně úspěšnou turistickou sezónu, místní hotely jsou o vánočním čase…

Šéf Twitteru propagoval cestování v Barmě. Táhni k čertu, vzkázali mu lidé

10.12.2018 08:26 Šéf Twitteru Jack Dorsey sklidil kritiku poté, co propagoval převážně buddhistickou Barmu jako…

Kde zažít atmosféru seriálu Hra o trůny? Davy fanoušků míří do…

02.12.2018 16:56 Chorvatsko patří k českým dovolenkářům stejně neodmyslitelně, jako pořádná pěnivá čepice na točené…

Šikmá věž v Pise se trochu narovnala. Inženýři jí z věku ubrali 200 let

22.11.2018 09:57 Slavná věž v italském městě Pisa se přestala naklánět, dokonce se o kus napřímila díky inženýrským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama