Chorvati šroubují ceny hotelů, až o 100%! Máme pro vás ty nejlevnější

Praha - V Chorvatsku ceny hotelů oproti předešlému měsíci vzrostly dvojnásobně, na řeckých ostrovech jsou pak téměř o 60 procent dražší. Podívejte se na podrobný přehled cen ubytování, kde si najdete ty nejlevnější, případně i ty nejdražší, jak to zveřejnil hotelový vyhledávač trivago.cz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Do Chorvatska míří každoročně přes dva miliony Čechů. V červenci přitom ubytování v některých chorvatských destinacích vyjde až o 116 procent dráž než v předchozím měsíci. Průměrná cena hotelového pokoje se zde pohybuje 3 542 korun. V oblíbených přímořských letoviscích se pak průměrné ceny ubytování vyšplhají i nad 5 000 korun. Následující tabulka uvádí pětici nejdražších a nejlevnějších chorvatských destinací, včetně průměrných cen a meziměsíčního vývoje.

Nejdražší chorvatské destinace v červenci
(Destinace, prům. cena, nárůst)
Petrcane, 5 938 Kč, 90 %
Tisno, 5 625 Kč, 116 %
Slano, 5 651 Kč, 59 %
Savudrija, 5 287 Kč, 25 %
Novi Vinodolski, 5 000 Kč, 71 %

Nejlevnější chorvatské destinace v červenci
(Destinace, prům. cena, nárůst)
Sukošan, 1 667 Kč, 16 %
Plitvicka jezera, 1 771 Kč, 17 %
Jelsa, 1 849 Kč, 54 %
Kaštela, 1 875 Kč, 16 %
Sveti Filip i Jakov, 1 953 Kč, 53 %

(Zdroj: trivago.cz)

Také v dalších dovolenkových destinacích dochází k rychlémů zdražování, příkladem je třeba Řecko. Zde si turisté za ubytování nejvíce připlatí na ostrově Santorini (30 procent), který v letních měsících patří mezi nejdražší řecké destinace a je známý jako jedno z nejluxusnějších středisek v Egejském moři. V červenci tu průměrná cena za hotelový pokoj činí 8 962 korun za noc. Hoteliéři prudce zdražují také na Rhodosu (38 procent), Parosu (55 procent) a Mikonosu (59 procent).

Na ostrovech, které jsou oblíbené mezi Čechy, však zdražování není tak dramatické. Na Krétě stojí v červenci noc v hotelu obvykle kolem 2 630 korun, na Zakhyntosu 1 745 korun a na Thessalonice 1 979 korun.

Mnohá hlavní města nabízejí ubytování nejlevněji od počátku roku

Červenec se jeví jako ideální měsíc na cestování po evropských metropolích. Ceny ubytování klesají téměř ve všech evropských městech. Nejvýznamnější pokles (28 procent) zaznamenal Lisabon, kde se ceny vracejí na úroveň před velkolepými červnovými slavnostmi sv. Antonína. Také v tureckém Istanbulu se ubytujete o 25 procent levněji než minulý měsíc a za pokoj zde tak zaplatíte kolem 2 839 korun za noc. Pokračuje tak snižování cen způsobené částečně občanskými nepokoji.

Také hotely v Madridu jsou v tomto měsíci levnější téměř o čtvrtinu. Ve skandinávských hlavních městech je vývoj podobný. Ubytování je zde tak vůbec nejlevnější od počátku roku.

Ceny v Praze opět výrazně klesají, dostávají se pod dubnový průměr

Zatímco v přímořských střediscích ceny ubytování v červenci dramaticky rostou, ve vnitrozemí hoteliéři naopak zlevňují. Také v Praze klesají ceny, a to o celých 18 procent. Cena hotelového pokoje se tak dostává dokonce pod dubnový průměr. V ostatních městech České republiky je cenový vývoj celkově stabilní. Výraznější zdražení je zjevné pouze v Harrachově. V červenci se v krkonošském středisku ubytujete průměrně za 1 172 korun.

Všechny zmiňované ceny vyplývají z indexu hotelových cen, který na základě nabídky různých internetových rezervačních stránek sestavuje vyhledávač hotelů trivago.cz. Počet indexovaných portálů nabízejících rezervaci hotelů přesahuje 160, prezentované ceny jsou průměrem všech nabídek od těchto stránek ve zmiňovaných městech.

Témata: Chorvatsko | dovolená | Hotely
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Twitteru propagoval cestování v Barmě. Táhni k čertu, vzkázali mu lidé

10.12.2018 08:26 Šéf Twitteru Jack Dorsey sklidil kritiku poté, co propagoval převážně buddhistickou Barmu jako…

Kde zažít atmosféru seriálu Hra o trůny? Davy fanoušků míří do…

02.12.2018 16:56 Chorvatsko patří k českým dovolenkářům stejně neodmyslitelně, jako pořádná pěnivá čepice na točené…

Šikmá věž v Pise se trochu narovnala. Inženýři jí z věku ubrali 200 let

22.11.2018 09:57 Slavná věž v italském městě Pisa se přestala naklánět, dokonce se o kus napřímila díky inženýrským…

Airbnb stahuje nabídky ubytování v židovských osadách. Izrael se dopálil

20.11.2018 10:04 Mezinárodní služba Airbnb stáhla ze své ubytovací nabídky adresy v židovských osadách na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama