Pozor na "faraonovu pomstu". 5 rad, jak nestrávit dovolenou na toaletě

Praha - Celý rok se těšíte na dovolenou a když na ní konečně jste, přepadnou vás nepříjemné bolesti břicha, křeče nebo teploty? Může za to hned několik faktorů - změna klimatu, nestřídmost v jídle nebo nápoje. Čeho se vyvarovat?

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Zvracení, křeče a průjmy, které si v krajních případech vyžadují dokonce i hospitalizaci, nejsou určitě to, na co chcete po návratu z dovolené vzpomínat. Čeho se vyvarovat a na jaké jídlo si dát pozor?

Umývat, umývat, umývat
Ať už máte ovoce či zeleninu z tržiště nebo z hotelu, vždy jej důkladně opláchněte vodou a zbavte je tak nečistot a bakterií. Pokud se nacházíte v destinacích, kde je voda závadná, oplachujte je vodou balenou. Pozor si dávejte i na saláty a čerstvou zeleninu.

Jezte střídmě
Dovolená není důvodem k obžerství, ačkoli k tomu programy all inclusive svádějí. Pokud si tedy na večeři naložíte na talíř od každého něco, nedivte se, že vám bude špatně a několik dní neopustíte toaletu.

Kontrolujte maso
Raději se vyhýbejte málo propečenému masu, škeblím, mušlím a ústřicím. Syrové maso z jídelníčku rovněž vynechejte. Pokud jedete do exotických zemí, nejezte vše, co potkáte na ulici ve stánku. Maso je často upravováno v nevhodných podmínkách.

Hlídejte, co pijete
Ve většině případech za střevními potíži stojí nutnost ochladit se chladivými nápoji. Pokud jste v oblasti, kde je voda pro Evropana nevhodná, za žádnou cenu ji nepijte. Raději volte vodu balenou, ovšem dejte pozor, zda je víčko neporušené. V některých destinacích jsou láhve opakovaně plněné vodou z místního vodovodu. Pozor si dejte i na led.

Lékař pomůže
Rozumné je vybírat si hotel, v jehož blízkosti nebo přímo v něm je lékař a zajít k němu, pokud už cítíte nevolnost. Dá vám léky, po nichž se vám uleví a nestrávíte dovolenou na toaletě.

Témata: zdraví | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama