Tušíte, jak se chovat v hambatých čtvrtích Amsterdamu?

Amsterdam - Ve slavné amsterodamské čtvrti červených luceren (Red light district) v budoucnu výrazně ubude nevěstinců, kde prostitutky poskytují své služby přímo za výkladním oknem. Podle agentury DPA o tom dnes po dlouhých sporech rozhodla Státní rada, poradní orgán nizozemské vlády.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Před touto instancí zabývající se správním právem si stěžovalo 26 majitelů stovky vykřičených pokojů s výlohami. Rada ale konstatovala, že snížení počtu těchto zařízení stejně jako jejich menší koncentrace na malém území umožní "lepší kontrolu výkladní prostituce".

Amsterodam tak nyní může uskutečnit Projekt 1012, nazvaný podle poštovního směrovacího čísla zmíněné čtvrti. Podle plánu radnice uzavře 40 tamních sexuálních podniků. Jejich místo by v malebných domech na březích kanálů měly zaujmout obchody a umělecké galerie.

Proslavený Red light district

Red-light district je název pro místo, kde se provozuje prostituce a jiné obchody se sexem. Termín „red-light distric" byl poprvé použit ve Spojených státech kolem roku 1890 a byla jím označena místa s červeným podsvícením v oknech, kam docházeli zákazníci za prostitutkami, informuje server  orbion.cz.

De Wallen, také známý jako Walletjes nebo Rosse Buurt, je největší a nejznámnější red-light distric v Amsterdamu, zároven jedním z největších turistických lákadel. Je to síť uliček, ve kterých se nachází stovky pokojíků s prostitutkami či prostituty, jež nabízejí své služby za prosklenými dveřmi. Je zde také mnoho sex shopů, sex divadel, peep show a sex muzeí. De Wallen se nachází v srdci staré části města, jižně od kostela Oude Kerk. Red light district existuje od 14. století. Wallens je číslo ulice, kde se praktikuje prostituce.

Několik rad, kterými byste se měli při prohlídce Red light district řídit

- Nepořizujte si fotografie slečen v oknech, je to přísně zakázané. Jejich „ochranka" vás na to jistě upozorní, jestliže vás přistihne fotografovat. Ovšem pokud neuposlechnete vícekrát můžete přijít k úrazu či o váš fotoaparát.
- Hlídejte si svou tašku, peněženku. Tato část Amsterdamu je opravdu plná skupinek kapsářů.
- Choďte ve více lidech nebo alespoň po dvojicích, důvod poznáte až Red light district sami navštívíte.
- Nekupujte nic od pouličních dealerů. Zvláště ne drogy a kola. Drogy nabízejí neúčinné či smíchané s různými jedy a kola jsou kradená.
- Nenavštěvujte Red light district jako první místo v Amsterdamu, mohlo by vás to možná až znechutit. Tuto čtvrt berte jako doplněk k celému městu, ne jako jeho hlavní část.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tady nejste v zoo. Amsterdam zakáže komentované prohlídky ve vykřičené…

22.03.2019 09:51 Amsterodam zakáže ve známé čtvrti červených luceren skupinové prohlídky s průvodcem. Oblast plná…

První podmořská restaurace v Evropě otevřena. Má tři úrovně, čeká se nával

20.03.2019 15:52 V Norsku dnes zahajuje provoz první evropská podmořská restaurace, která vznikla na jihu země. Za…

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama