Slevové portály mění postoj Čechů vůči cestování

Praha - I přes ekonomickou krizi je zájem o slevové portály obrovský – aktuálně jich najdeme na trhu přes stovku. Odpadly sice menší servery, o to větší zisky ale mají ty větší. Nakupují na nich 3 ze 4 Čechů a denně utratí více než 8 miliónů korun. Do popředí zájmu se dostaly slevy na pobyty. Jak změnily úroveň poskytovaných služeb a na co si dát pozor, se dozvíte v následujícím článku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dovolená, ilustrační fotografie

Zájem o slevy na cestování stále roste

V roce 2011 hledalo slevy na cestování 25 % klientů slevových portálů, letos již necelých 70 %. Ocitly se tak na pomyslném vrcholu žebříčku nejoblíbenějších slev. Hned za cestováním se umístily slevy na gastronomii a značkové módní zboží. Zájem je i o kosmetiku a wellness služby.

V nabídce najdete všechny typy zájezdů

Slevové portály stále rozšiřují nabídku svých služeb. Dávno tu nenajdeme jen výhodnější tuzemské pobyty s vlastní dopravou. Se slevou už lze vyrazit téměř kamkoli a na jak dlouho uznáte za vhodné. V zimě tu seženete výhodné lyžařské pobyty, v létě zase můžete vyrazit k moři. Na jaře a podzim jsou potom velmi oblíbené eurovíkendy. Sehnat tu lze i zajímavé slevy na poznávací pobyty.

Samostatnou kategorii tvoří lázeňské a wellness pobyty, na které se některé servery dokonce přímo specializují. Zajímavé jsou i některé jednorázové akce – například portál Pepa.cz vypravil o loňském adventu několik jednodenních výprav za nákupy do Drážďan.

Pozor na pobyty nabízené nepojištěnými cestovními kancelářemi

Do hromadných slev se mohou dostat i nabídky nepojištěných cestovních kanceláří nebo podvodné akce, které vůbec nejsou slevami. Vždy se zajímejte i o skutečnou cenu zájezdu, který plánujete koupit. Vouchery objednávejte jen u prověřených slevových portálů, které si své dodavatele dobře prověřují. Nebojte se dopředu zeptat, s jakou CK pojedete a zda má platné pojištění. Všechny cestovní kanceláře by správně měly být ze zákona pojištěny proti úpadku. Zjistíte-li nesrovnalost až po nákupu voucheru, můžete jej do 14 dnů vrátit bez udání důvodu.

Do zahraničí letos míří až 40 % Čechů

Na dovolenou do zahraničí se letos vydalo nebo ještě vydají 4 z 10 Čechů, což je asi o 6 % více než v předchozím roce. Důvodem změny preferencí jsou podle všeho i výhodné kupní ceny letenek na nejrůznějších specializovaných webech a již zmiňované slevy na pobyty.

Mění se i trendy tuzemského cestovního ruchu

Češi si díky slevovým portálům zvykli na nejrůznější nadstandardní služby a za své peníze se už nespokojí s málem. V kurzu jsou proto wellness hotely s nabídkou relaxačních služeb, bazénem nebo fitness centrem. Nárůst zájmu také zaznamenávají hotely kladoucí důraz na kvalitní a chutnou gastronomii. Češi rádi ochutnávají krajové speciality a jsou ochotni si připlatit i za bio suroviny dodávané místními farmáři. Své služby nabízí přes slevové portály zhruba 30 % českých hotelů.

Přidává se také trend zkracování dovolené – nejvyhledávanější jsou nyní 3-4 denní pobyty. Za tím nestojí jen široká nabídka krátkodobých zájezdů, ale spíše fakt, že máme čím dál méně volného času a dovolenou tak raději „drobíme" na více kratších.

Průměrné ceny dovolených

Za zahraniční dovolenou letos utratíme v průměru 12 500,- Kč, u tuzemské se většinou vejdeme do 5 000,- Kč. Na portálech hromadných slev lze ušetřit i 60 % z původní ceny zájezdu. Průměrná zahraniční dovolená bude letos trvat 10 dní, tuzemská týden. Alespoň jednu dovolenou si dopřeje až 70 % Čechů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Twitteru propagoval cestování v Barmě. Táhni k čertu, vzkázali mu lidé

10.12.2018 08:26 Šéf Twitteru Jack Dorsey sklidil kritiku poté, co propagoval převážně buddhistickou Barmu jako…

Kde zažít atmosféru seriálu Hra o trůny? Davy fanoušků míří do…

02.12.2018 16:56 Chorvatsko patří k českým dovolenkářům stejně neodmyslitelně, jako pořádná pěnivá čepice na točené…

Šikmá věž v Pise se trochu narovnala. Inženýři jí z věku ubrali 200 let

22.11.2018 09:57 Slavná věž v italském městě Pisa se přestala naklánět, dokonce se o kus napřímila díky inženýrským…

Airbnb stahuje nabídky ubytování v židovských osadách. Izrael se dopálil

20.11.2018 10:04 Mezinárodní služba Airbnb stáhla ze své ubytovací nabídky adresy v židovských osadách na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama