Obrovské riziko pro Čechy na dovolené u moře: Jedovatí ježci

Praha - Zažívací potíže, alergie nebo bodnutí mořským ježkem jsou nejčastější pojistné události, které hlásí klienti pojišťovny Triglav. Alarmující je přitom nejnovější statistika. Oproti loňskému létu se totiž počet nemocných a zraněných Čechů zvýšil více než dvakrát.

Přidejte svůj názor

Dominikánská republika
doporučujeme

„Doporučuji nepodceňovat i zdánlivě malicherné situace a obrátit se na asistenční službu, kde vám nejlépe poradí. Například bodnutí mořským ježkem, které patří k nejčastějším potížím, není dobré podceňovat," konstatuje generální ředitel pojišťovny Petr Baný.

Šlápnutí na ježka není přes škubání koutků žádná legrace. Ze známých šesti tisíc druhů mořských ježků jich 80 vytváří jed, většinou v Indopacifické oblasti a v Karibiku.

Ostny těchto živočichů mohou být tak dlouhé, že jimi propíchnou i boty. Když na něj špatně šlápnete a osten pronikne do kloubu, můžete se těšit na zánět kloubní výstelky a velké krvácení. A když vám kousek zůstane vevnitř, očekávejte chronický zánět. Když budete mít doopravdy smůlu a propíchne vás více než patnáct ostnů najednou, může nastat i celková otrava, ze které vám ochrnou svaly.

Pokud se dostanete na území Evropské unie do situace, která vyžaduje lékařské ošetření nebo hospitalizaci, je nutné mít u sebe Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten zajistí potřebnou lékařskou pomoc v rozsahu závislém od poměrů dané země. Zdravotní péče však není v zemích EU bezplatná, pokud tedy nemáte pojištění, připravte se na drahé účty. Například léčení zažívacích potíží v Řecku vyjde na 70 až 150 eur, v Chorvatsku až na 300 kun (více než 1000 korun).

Loading...
Témata: dovolená | zdraví | češi
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama