Letním dovoleným odzvonilo. Víme, kam to Čechy táhne na podzim

Praha - Škola už je v plném proudu, což pro většinu lidí znamená jediné – konec letních dovolených. Ačkoliv cestovní kanceláře obnovily lety do neklidem zmítaného Egypta, pozornost všech se postupně obrací na podzimní turistickou sezonu. A kam to Čechy nejvíc táhne?

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

„Trendem posledních let je trávit více kratších dovolených v průběhu roku. Češi vyrážejí nejen na letní pobytový zájezd a v zimě lyžovat, ale chtějí také poznávat a především něco zažít," říká Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Příkladem oblíbených zážitkových zájezdů mohou být cesty za evropskými slavnostmi, na světové výstavy a veletrhy. Například do Benátek na slavnosti gondol a výstavu Bienále, do Milána na operu v La Scale nebo na Zahradní a gastronomický festival v Německu či Oktoberfest v Mnichově. „Rychle rostoucí zájem pozorují cestovky u zájezdů zaměřených na gastronomii a ochutnávky vína. Místo turistického průvodce doprovází klienty na takových exkurzích i someliéři," doplnila Petříčková.

Pro své podzimní cestování (autobusem i letecky) obvykle využívají Češi prodloužených víkendů, které se jim díky státním svátkům nabízí. V letošním roce jsou proto takřka vyprodané poznávací zájezdy a eurovíkendy do evropských metropolí v termínu kolem 28. října, který vychází na pondělí.

Na kratší pobyt (do 3 nocí) vycestuje na podzim za hranice až 150 tisíc Čechů, na delší dovolenou (4 noci a více) se vypraví v průměru okolo 750 tisíc rezidentů. Typickým produktem cestovních kanceláří jsou autobusové zájezdy za poznáním, nejvíce vyhledávané klientelou středního věku a seniory v cenové relaci do 7000 korun za zájezd.

Témata: dovolená | Podzim
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama