Letním dovoleným odzvonilo. Víme, kam to Čechy táhne na podzim

Praha - Škola už je v plném proudu, což pro většinu lidí znamená jediné – konec letních dovolených. Ačkoliv cestovní kanceláře obnovily lety do neklidem zmítaného Egypta, pozornost všech se postupně obrací na podzimní turistickou sezonu. A kam to Čechy nejvíc táhne?

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

„Trendem posledních let je trávit více kratších dovolených v průběhu roku. Češi vyrážejí nejen na letní pobytový zájezd a v zimě lyžovat, ale chtějí také poznávat a především něco zažít," říká Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Příkladem oblíbených zážitkových zájezdů mohou být cesty za evropskými slavnostmi, na světové výstavy a veletrhy. Například do Benátek na slavnosti gondol a výstavu Bienále, do Milána na operu v La Scale nebo na Zahradní a gastronomický festival v Německu či Oktoberfest v Mnichově. „Rychle rostoucí zájem pozorují cestovky u zájezdů zaměřených na gastronomii a ochutnávky vína. Místo turistického průvodce doprovází klienty na takových exkurzích i someliéři," doplnila Petříčková.

Pro své podzimní cestování (autobusem i letecky) obvykle využívají Češi prodloužených víkendů, které se jim díky státním svátkům nabízí. V letošním roce jsou proto takřka vyprodané poznávací zájezdy a eurovíkendy do evropských metropolí v termínu kolem 28. října, který vychází na pondělí.

Na kratší pobyt (do 3 nocí) vycestuje na podzim za hranice až 150 tisíc Čechů, na delší dovolenou (4 noci a více) se vypraví v průměru okolo 750 tisíc rezidentů. Typickým produktem cestovních kanceláří jsou autobusové zájezdy za poznáním, nejvíce vyhledávané klientelou středního věku a seniory v cenové relaci do 7000 korun za zájezd.

Témata: dovolená | Podzim
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Nechali byste si na ulici vyčistit uši? Vítejte v moderní metropoli Barmy

12.01.2019 08:48 Instalatér, veřejný písař, čistič uší - takové drobné profese oživují historické centrum Rangúnu a…

Na výletní lodi v Karibiku řádí virus, onemocnělo 300 lidí včetně posádky

11.01.2019 13:20 Zažívací potíže postihly téměř 300 cestujících a členů posádky americké výletní lodě na cestě po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama