Letním dovoleným odzvonilo. Víme, kam to Čechy táhne na podzim

Praha - Škola už je v plném proudu, což pro většinu lidí znamená jediné – konec letních dovolených. Ačkoliv cestovní kanceláře obnovily lety do neklidem zmítaného Egypta, pozornost všech se postupně obrací na podzimní turistickou sezonu. A kam to Čechy nejvíc táhne?

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

„Trendem posledních let je trávit více kratších dovolených v průběhu roku. Češi vyrážejí nejen na letní pobytový zájezd a v zimě lyžovat, ale chtějí také poznávat a především něco zažít," říká Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Příkladem oblíbených zážitkových zájezdů mohou být cesty za evropskými slavnostmi, na světové výstavy a veletrhy. Například do Benátek na slavnosti gondol a výstavu Bienále, do Milána na operu v La Scale nebo na Zahradní a gastronomický festival v Německu či Oktoberfest v Mnichově. „Rychle rostoucí zájem pozorují cestovky u zájezdů zaměřených na gastronomii a ochutnávky vína. Místo turistického průvodce doprovází klienty na takových exkurzích i someliéři," doplnila Petříčková.

Pro své podzimní cestování (autobusem i letecky) obvykle využívají Češi prodloužených víkendů, které se jim díky státním svátkům nabízí. V letošním roce jsou proto takřka vyprodané poznávací zájezdy a eurovíkendy do evropských metropolí v termínu kolem 28. října, který vychází na pondělí.

Na kratší pobyt (do 3 nocí) vycestuje na podzim za hranice až 150 tisíc Čechů, na delší dovolenou (4 noci a více) se vypraví v průměru okolo 750 tisíc rezidentů. Typickým produktem cestovních kanceláří jsou autobusové zájezdy za poznáním, nejvíce vyhledávané klientelou středního věku a seniory v cenové relaci do 7000 korun za zájezd.

Loading...
Témata: dovolená | Podzim
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama