Češi létají do Keni na safari. Je to po útoku teroristů riziko?

Praha - České cestovní kanceláře očekávají, že nedávný teroristický útok na nákupní centrum v Nairobi, hlavním městě Keni, zájem českých turistů o zájezdy do této země v zimní sezóně výrazně neovlivní. Lidé zemi navštěvují hlavně kvůli safari, ta se nacházejí mimo velká města, a tak se podle jejich slov není čeho obávat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Africké siluety - Fotograf Mario Moreno vyráží do divočiny afrických parků až při západu slunce.
doporučujeme

Přesto cestovní kanceláře destinaci prozatím nepropagují a klientům ji aktivně nenabízí. Například cestovní agentura Invia.cz zatím prodala 30 zájezdů do Keni, s propagací této destinace ale vyčkává. "Očekáváme, že teď bude prodej pomalejší, ale z minulosti víme, že čeští turisté rychle zapomínají, a tak celkový vliv na exotickou sezonu bude minimální. Rozhodli jsme se ale zatím vyčkat s propagací prodeje zájezdů do této země," uvedl marketingový manažer Invia.cz Michal Tůma.

"Keňu s námi navštěvují jen desítky lidí v rámci fakultativních výletů. Jezdí hlavně na safari za zvířaty, nenavštěvují velká města. Situaci po teroristickém útoku pečlivě sledujeme, nyní Keňu klientům nijak aktivně nenabízíme," řekl mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Osúch.

Podle marketingového ředitele Exim tours Stanislava Zímy je první let do Keni z Prahy 25. října již velmi slušně zaplněný. CK také od klientů nezaznamenala žádné dotazy v souvislosti s událostmi v Nairobi.

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) nečeká v souvislosti s nedávným teroristickým útokem v Nairobi zásadní pokles návštěvnosti. "Hlavní sezóna pobytů v Keni začíná až v prosinci, navíc se razantně zvýšila bezpečnostní opatření v zemi. Lety s turisty směřují do Mombasy, což je zhruba 500 km vzdálené od Nairobi. Na pobřeží Keni je dlouhodobě klid," uvedla tajemnice asociace Kateřina Petříčková.

Analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek naopak předpokládá v letošním roce pokles zájmu turistů o Keňu. "Každý teroristický útok byl v minulosti spojen s poklesem výjezdů našich turistů. Ten pokles bude záležet na tom, jestli se podobné útoky budou opakovat," uvedl Beránek.

Každoročně zamíří do Keni téměř 5000 českých turistů, což řadí tuto zemi přibližně na 6. místo v žebříčku nejoblíbenějších exotických destinací. V zimní sezóně létají do této destinace i charterové lety z Prahy. Africké země jako Keňa a Zanzibar si drží dlouhodobě oblibu, protože nabízejí atraktivní kombinaci koupání v moři a zážitků safari.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

14.08.2019 13:26 Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a…

Nejlepší pláže pro psy? Najdete je v oblíbených destinacích Čechů

13.08.2019 17:58 V Evropě přibývá ubytování, které je určeno pro cestovatele se psy, i speciálních psích pláží. Ty…

Zájem o česká víza je rekordní. MZV přijalo nejvíc žádostí od rozdělení…

12.08.2019 11:06 Česká diplomacie v prvním pololetí zaznamenala rekordní zájem o víza. Přijala 408.000 žádostí,…

Hotelový lékař? Pozor na podvod, úraz či nemoc v cizině se pak pořádně…

11.08.2019 10:22 Pojišťovny využívají v turistických destinacích pro ošetření klientů čím dál častěji prověřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama