Thajsko je stále mezi top bezpečnými zeměmi jihovýchodní Asie

Praha - Ceny letenek do Thajska, Vietnamu nebo Koreje se v posledních letech rapidně klesají až pod hranici 12000 Kč a v zimních měsících proudí do těchto exotických na dovolenou o tisíce Čechů více. Thajsko žebříček návštěvnosti stále vede – díky stále cenám, počasí i relativní bezpečnosti.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Pokud se nebudete v noci potulovat po erotických barech v nechvalně proslulé Pattayi nebo vyhledávat společnost bangkokských nočních klubech, bude pro vás thajská dovolená bezpečnější, než třeba výlet do Londýna.

Statistiky kriminality Thajsku zvyšuje zejména černá zóna erotického byznysu a v nedávné době také etnické spory na thajských hranicích s Malajsií. Ve vyhlášených turistických oblastech, ale ani v klidných vesnicích se není čeho bát, zejména pokud vezmete na vědomí některé rady a tipy.

Bezpečná exotika aneb co je dobré vědět

Největším šokem pro Evropana je dopravní situace ve velkých městech jako Bangkok. Dbejte na své maximální bezpečí při chůzi po okrajích vozovky a při přecházení. Thajci jsou na rušnou dopravu s minimem předpisů zvyklí a na chodce dávají pozor, při předjíždění brzdí a troubí, přesto se na silnici pohybujte velmi pozorně.

Zbystřit pozornost byste měli také v případě, že se chcete Thajskem pohybovat po vlastní ose – až 65 % nehod na oblíbených a někde zcela nezbytných mopedech mají na svědomí právě zahraniční turisté – a hlavně ti, co nejsou zvyklí řídit vlevo. Pokud si ale vyberete z pobytových dovolených v klidných pobřežních letoviscích, nemusíte se adrenalinových situací bát.

Thajsko a jeho ostrovy na rozdíl od okolních zemí běžně neskýtá riziko malárie, podařilo se ji téměř vymýtit díky kvalitní zdravotní péči a také odstínění díky horským hranicím.

Ko Samet pro romantiku, Ko Chang pro děti

Chybí-li vám teplo a toužíte po soukromí na širých plážích, last minute dovolenou v Thajsku si můžete užít své i za ceny evropské dovolené. Ideálním časem, kdy se vydat do jihoasijských končin, je právě prosinec, leden a únor, kdy teploty pohybují kolem příjemných 26 - 30°C. Podívejte se na další exotické destinace v nabídce last minute.

Jako ty nejmírumilovnější a „nejméně zkažené" západní kulturou se proslavily zejména ostrovy na východ od Bangkoku – třeba rajsky romantický Ko Samet a druhý největší ostrov u kambodžských vod Ko Chang. Z bangkokského letiště se sem dostanete autobusem za pár hodin.

Ostrovy jsou díky dopravní dostupnosti ideální pro rodinnou dovolenou, jako ráj odpočinku je využívají i rodiče batolat, kterých při procházce po věhlasné White Sand Beach, bílé pláži na Ko Changu, potkáte desítky.

Domorodí Thajci jsou navýsost milí a pohostinní. Jejich životem je ulice, kde také prodávají a vaří. Pouličního levného jídla není třeba se bát – naopak, nebojte se ochutnávat tepelně upravená jídla – autentické dobroty z grilu nebo vynikající nudlové polévky z velkého hrnce. Dávejte pozor pouze u stánků s čerstvě nakrájeným ovocem, které by mělo být prodáváno na ledu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tady nejste v zoo. Amsterdam zakáže komentované prohlídky ve vykřičené…

22.03.2019 09:51 Amsterodam zakáže ve známé čtvrti červených luceren skupinové prohlídky s průvodcem. Oblast plná…

První podmořská restaurace v Evropě otevřena. Má tři úrovně, čeká se nával

20.03.2019 15:52 V Norsku dnes zahajuje provoz první evropská podmořská restaurace, která vznikla na jihu země. Za…

Dovolená na Kubě? Komunistický ostrov nabízí luxus, obyčejní Kubánci mohou…

20.03.2019 07:49 Fotografický aparát za více než 25.000 dolarů (570.000 Kč) v jednom havanském obchodu? To je…

Dost bylo opilých turistů. Palma de Mallorca zavede přes léto tvrdé…

18.03.2019 13:30 Metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca letos v letní sezóně zakáže pití alkoholu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama