Thajsko je stále mezi top bezpečnými zeměmi jihovýchodní Asie

Praha - Ceny letenek do Thajska, Vietnamu nebo Koreje se v posledních letech rapidně klesají až pod hranici 12000 Kč a v zimních měsících proudí do těchto exotických na dovolenou o tisíce Čechů více. Thajsko žebříček návštěvnosti stále vede – díky stále cenám, počasí i relativní bezpečnosti.

Přidejte svůj názor

371

Pokud se nebudete v noci potulovat po erotických barech v nechvalně proslulé Pattayi nebo vyhledávat společnost bangkokských nočních klubech, bude pro vás thajská dovolená bezpečnější, než třeba výlet do Londýna.

Statistiky kriminality Thajsku zvyšuje zejména černá zóna erotického byznysu a v nedávné době také etnické spory na thajských hranicích s Malajsií. Ve vyhlášených turistických oblastech, ale ani v klidných vesnicích se není čeho bát, zejména pokud vezmete na vědomí některé rady a tipy.

Bezpečná exotika aneb co je dobré vědět

Největším šokem pro Evropana je dopravní situace ve velkých městech jako Bangkok. Dbejte na své maximální bezpečí při chůzi po okrajích vozovky a při přecházení. Thajci jsou na rušnou dopravu s minimem předpisů zvyklí a na chodce dávají pozor, při předjíždění brzdí a troubí, přesto se na silnici pohybujte velmi pozorně.

Zbystřit pozornost byste měli také v případě, že se chcete Thajskem pohybovat po vlastní ose – až 65 % nehod na oblíbených a někde zcela nezbytných mopedech mají na svědomí právě zahraniční turisté – a hlavně ti, co nejsou zvyklí řídit vlevo. Pokud si ale vyberete z pobytových dovolených v klidných pobřežních letoviscích, nemusíte se adrenalinových situací bát.

Thajsko a jeho ostrovy na rozdíl od okolních zemí běžně neskýtá riziko malárie, podařilo se ji téměř vymýtit díky kvalitní zdravotní péči a také odstínění díky horským hranicím.

Ko Samet pro romantiku, Ko Chang pro děti

Chybí-li vám teplo a toužíte po soukromí na širých plážích, last minute dovolenou v Thajsku si můžete užít své i za ceny evropské dovolené. Ideálním časem, kdy se vydat do jihoasijských končin, je právě prosinec, leden a únor, kdy teploty pohybují kolem příjemných 26 - 30°C. Podívejte se na další exotické destinace v nabídce last minute.

Jako ty nejmírumilovnější a „nejméně zkažené" západní kulturou se proslavily zejména ostrovy na východ od Bangkoku – třeba rajsky romantický Ko Samet a druhý největší ostrov u kambodžských vod Ko Chang. Z bangkokského letiště se sem dostanete autobusem za pár hodin.

Ostrovy jsou díky dopravní dostupnosti ideální pro rodinnou dovolenou, jako ráj odpočinku je využívají i rodiče batolat, kterých při procházce po věhlasné White Sand Beach, bílé pláži na Ko Changu, potkáte desítky.

Domorodí Thajci jsou navýsost milí a pohostinní. Jejich životem je ulice, kde také prodávají a vaří. Pouličního levného jídla není třeba se bát – naopak, nebojte se ochutnávat tepelně upravená jídla – autentické dobroty z grilu nebo vynikající nudlové polévky z velkého hrnce. Dávejte pozor pouze u stánků s čerstvě nakrájeným ovocem, které by mělo být prodáváno na ledu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská policie má ostudu. Turistu u sídla královny zadržela kvůli…

24.09.2018 12:23 Londýn - Britská policie v neděli na několik hodin zadržela muže, kterého podezřívala, že se snaží…

Eilean Donan: Nejslavnější hrad, který si zahrál i s Jamesem Bondem

23.09.2018 16:40 Na severozápadním břehu Skotska se na malinkatém ostrůvku tyčí romantický hrad Eilean Donan, díky…

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama