Nejvíce fotografovaná místa světa: Praha boduje, odhalil Google

New York - Internetový vyhledávač Google zveřejnil mapu s vizuální prezentací nejvíce fotografovaných míst světa. Mezi neoblíbenější místa se dostala i Praha, která skončila na 11. místě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Google vychází z dat své služby Google Maps Panoramio, která provazuje fotky uživatelů této služby s místy službách na Google Maps a Google Earth. Hitem číslo jedna je podle Googlu město New York, následuje Řím a Barcelona. V první pětce je také Paříž a Istanbul.

Detailní mapa Prahy pak ukázala, že nejvíce fotografovaným místem ve městě je orloj. Oblíbená je také socha sv. Václava na Václavském náměstí, pohled z Petřínské rozhledny, Tančící dům nebo Prašná brána s Obecním domem.

Většinu z turistů v Praze tvořili zahraniční návštěvníci. Jejich výrazné navýšení o 7,3% znamenalo, že podíl zahraničních turistů na návštěvnosti v Praze dosáhl již 86%. I domácích návštěvníků však meziročně přibylo a to o 3,8%, uvádí server praguewelcome.cz.

S počtem přes 13 617 000 realizovaných přenocování je zřejmé, že podíl Prahy na celkovém cestovním ruchu do České republiky stále roste. Meziročně se počet zvýšil o více než 5% (5,17%) u cizinců pak ještě o něco více. Průměrně se zahraniční turisté v metropoli zdrželi 2,62 noci, tedy asi 3,5 dne. Největší skupinu návštěvníků tvořili Němci, přijelo jich téměř 660 000, což je o 2,5% více než v roce 2011.

Druhou nejpočetnější národností mezi turisty byli hosté z Ruska. Těch přijelo více než 471 000 tedy meziroční navýšení o 25 % . Pozoruhodný je také nárůst návštěvníků z USA. Američanů přijelo o 18,5% více, turistů ze Slovenska o 14% více a z Rakouska téměř o 12% více. Naopak hosté z Francie či Holanďané s návštěvou Prahy otáleli. Přijelo jich méně o 2,5%. Praha byla oblíbená také u hostů z Číny (+ 30%), Brazílie (+29%), Švýcarska (+12%) či Japonska (+11,5%) a dalších.

Témata: Praha | Turisté
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zájem Čechů o exotickou dovolenou roste. Které destinace nejvíc frčí?

18.02.2019 12:09 Zájem Čechů o dovolené v exotických destinacích loni vzrostl zhruba o desetinu. Nejpopulárnější…

Dovolená v Bibione? Letovisko zakáže kouření na osmi kilometrech pláže

15.02.2019 07:46 Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů…

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama