Nejvíce fotografovaná místa světa: Praha boduje, odhalil Google

New York - Internetový vyhledávač Google zveřejnil mapu s vizuální prezentací nejvíce fotografovaných míst světa. Mezi neoblíbenější místa se dostala i Praha, která skončila na 11. místě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Google vychází z dat své služby Google Maps Panoramio, která provazuje fotky uživatelů této služby s místy službách na Google Maps a Google Earth. Hitem číslo jedna je podle Googlu město New York, následuje Řím a Barcelona. V první pětce je také Paříž a Istanbul.

Detailní mapa Prahy pak ukázala, že nejvíce fotografovaným místem ve městě je orloj. Oblíbená je také socha sv. Václava na Václavském náměstí, pohled z Petřínské rozhledny, Tančící dům nebo Prašná brána s Obecním domem.

Většinu z turistů v Praze tvořili zahraniční návštěvníci. Jejich výrazné navýšení o 7,3% znamenalo, že podíl zahraničních turistů na návštěvnosti v Praze dosáhl již 86%. I domácích návštěvníků však meziročně přibylo a to o 3,8%, uvádí server praguewelcome.cz.

S počtem přes 13 617 000 realizovaných přenocování je zřejmé, že podíl Prahy na celkovém cestovním ruchu do České republiky stále roste. Meziročně se počet zvýšil o více než 5% (5,17%) u cizinců pak ještě o něco více. Průměrně se zahraniční turisté v metropoli zdrželi 2,62 noci, tedy asi 3,5 dne. Největší skupinu návštěvníků tvořili Němci, přijelo jich téměř 660 000, což je o 2,5% více než v roce 2011.

Druhou nejpočetnější národností mezi turisty byli hosté z Ruska. Těch přijelo více než 471 000 tedy meziroční navýšení o 25 % . Pozoruhodný je také nárůst návštěvníků z USA. Američanů přijelo o 18,5% více, turistů ze Slovenska o 14% více a z Rakouska téměř o 12% více. Naopak hosté z Francie či Holanďané s návštěvou Prahy otáleli. Přijelo jich méně o 2,5%. Praha byla oblíbená také u hostů z Číny (+ 30%), Brazílie (+29%), Švýcarska (+12%) či Japonska (+11,5%) a dalších.

Témata: Praha | Turisté
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Seven Sisters. Krásné místo plné hazardujících turistů

06.09.2018 18:39 Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs, přesněji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama