VIDEO: Největší vodní park na světě otevřen, má pět rekordů

Peking - Hned pět rekordů zapsaných do Guinnessovy knihy získal nový vodní park Chimelong Ocean Kingdom postavený na ostrově Cheng-čchin nedaleko Macaa. Park, který je nyní největší na světě, leží na ploše 132 hektarů a v nádrži má 22,7 milionu litrů slané vody. Vybudování trvalo tři roky a stál 806,5 milionu dolarů, napsal britský list Daily Mail.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Krom toho, že byl v Guinnessově knize zapsán jako největší, drží rekord také díky největší podmořské vyhlídkové kupoli, největší nádrží, největšímu "oknu" akvária a největšímu akrylátovému panelu.

Turistická atrakce je součástí hotelu Chimelong Hengqin Bay, který s vodním parkem spojuje kilometr dlouhý vodní kanál - Grand Canal. K přepravě mezi nimi mohou hosté použít vodní taxíky. Samotný park se skládá ze sedmi tematických částí, z nichž každá představuje jednu oblast oceánu. 

Zdroj: YouTube

I v Evropě se vyřádíte

Co se týká vzdálenosti, je pro české cestovatele z největších zábavních parků nejdostupnější Europa Park v Německu. Leží v Rustu, nedaleko francouzských hranic. Od Prahy ho dělí zhruba 650 kilometrů. Dospělí zaplatí za celodenní vstup 31 eur, děti 28 eur. V ohromném zábavním kolosu najdete všechno, co od kvalitního parku očekáváte. Vybírat můžete ze stovky strhujících atrakcí a mezinárodních show na ploše 85 hektarů, rozdělených do 14 tematických oblastí. Každá z nich reprezentuje nějakou evropskou zemi. Během jednoho dne tak vlastně procestujete půlku Evropy. Součástí parku je také několik hotelů. Případně můžete využít možnosti ubytování v místním kempu.

Trochu z jiného soudku je velkolepý vodní park Siam na jihu ostrova Tenerife, který je postaven ve stylu starého Thajska. Při jeho otevření roku 2008 byla dokonce přítomná thajská princezna. Siam je s rozlohou 185.000 metrů čtverečních největším aquaparkem v Evropě. Přenesete se tu do dobrodružného světa tropických ostrovů, písečných pláží, slunečních teras, kaskádovitých vodopádů i ztracených měst. V areálu je celkem 25 budov v thajském stylu. Všechno je propojeno mosty, sítěmi, jeskyněmi, vodními kanály, skluzavkami a rychlými tunely. Na každém kroku i tempu na vás číhá nové překvapení, informuje magazin.tripzone.cz.

Témata: Čína | zábavní parky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skleněný most se Benátkám vymstil. Zranily se už tisíce turistů

12.10.2018 14:03 Benátská radnice vymění skleněný povrch schodů na mostě přes Canal Grande, důležitou dopravní tepnu…

Xenofobie v Africe? Státy mají utemované hranice, volný pohyb osob je sci…

11.10.2018 08:50 Zatímco mnoho Evropanů nepotřebuje pro cesty do většiny afrických států víza, afričtí cestující…

Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

10.10.2018 14:36 Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně,…

Útesový most v Austrálii: Další atrakce, kde turisté umírají kvůli fotkám …

07.10.2018 09:51 Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama