"Moře je moc modré" aneb nejšílenější stížnosti a požadavky v hotelech

Londýn - Polévka z krokodýla, koupel z medu nebo čokolády, případně mrtvá myš - to jsou nejbizarnější požadavky hostů v hotelích celého světa, které sestavil internetový server Skyscanner.

Přidejte svůj názor

Hotely, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle průzkumu provedeného ve 400 hotelích téměř pěti desítek zemí světa, se požadavky a stížnosti hostů neomezují na tradiční ranní buzení, případně pokrývku navíc. Tvrzení "prostěradla jsou moc bílá" se dostalo do čela nejkurióznějších stesků; následovalo "moře je moc modré" a "zmrzlina je moc studená".

Stížnosti, kvůli kterým host žádal snížení ceny za ubytování, zahrnovaly mimo jiné výhrady: "moje přítelkyně hrozně chrápe", "můj pes nebyl s pobytem spokojený", "číšník byl příliš pohledný", případně "na vegetariánském jídelníčku chyběl steak". 

Mezi netypickými žádostmi první příčku obsadilo přání "doneste mi sklenici vody každou hodinu celou noc", následované požadavky "patnáct salátových okurek denně", "naplňte záchodovou nádržku minerální vodou", "připravte koupel z medu", "zajistěte zvonění kozích zvonců pro lepší usínání" či "servírujte pouze pravá, nikoli levá kuřecí stehna". Zapsal se i host žádající mrtvou myš, anebo ten, který sám pro sebe chtěl celkem 16 polštářů.

Turistům je dobré vyhovět, mají peníze

Příjmy České republiky z příjezdového cestovního ruchu v roce 2013 dosáhly 137,9 miliardy korun, což bylo o 100 milionů více než v roce předchozím.

Přestože v roce 2013 navštívilo Českou republiku rekordních 7,3 milionu zahraničních turistů, na příjmech z cestovního ruchu se nárůst návštěvnosti tolik neprojevil. Za pomalejším růstem příjmů stojí několik faktorů.

„V letošním roce pokračovaly určité strukturální změny v poptávce na zahraničních trzích. Do vývoje příjmů ze zahraničního cestovního ruchu se například promítl trend zkracování průměrné doby pobytu, který pozorujeme dlouhodobě v řadě evropských zemí." uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism.

Za pomalejším růstem příjmů stojí také rostoucí význam vzdálených trhů. Turisté ze zámoří totiž během svého pobytu v Evropě rádi navštěvují během jednoho pobytu více zemí. V minulém roce nejvíce rostly počty příjezdů turistů z Číny, Jižní Koreje a také ze severských zemí. Počet turistů z Německa naopak zaznamenal proti předchozímu roku mírný pokles, píše czechtourism.cz.

Podle průzkumu agentury CzechTourism utratili zahraniční turisté v roce 2013 v ČR průměrně 2821 Kč na osobu a den pobytu. Výdaje Čechů na zahraniční cestovní ruch vzrostly meziročně o 6,9 procenta, když dosáhly celkem 89,9 miliardy korun.

Loading...
Témata: Turisté | Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tipy na dovolenou: Kam se vydat autem, když už jste v Chorvatsku byli?

24.04.2019 14:59 Doporučit Čechům dovolenou v Chorvatsku je nošením dříví do lesa. Oblíbená destinace je prozkoumána…

Teror zhatil Čechům dovolenou: Desítka rekreantů neodletí na Srí Lanku

22.04.2019 13:49 Desítka lidí dnes a v úterý neodletí z Česka kvůli bezpečnosti na Srí Lanku, oznámil internetový…

Plovoucí trh s květinami v Amsterdamu skomírá, zničily ho davy turistů

22.04.2019 08:47 Poslední prodavač květin na slavném amsterodamském plovoucím trhu Bloemenmarkt zavřel svůj stánek.…

Čeští turisté na Srí Lance jsou v bezpečí, stahování klientů cestovky…

21.04.2019 12:42 Čeští turisté, kteří jsou nyní na Srí Lance s cestovními kancelářemi, jsou v bezpečí. Na dotaz ČTK…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama