"Moře je moc modré" aneb nejšílenější stížnosti a požadavky v hotelech

Londýn - Polévka z krokodýla, koupel z medu nebo čokolády, případně mrtvá myš - to jsou nejbizarnější požadavky hostů v hotelích celého světa, které sestavil internetový server Skyscanner.

Přidejte svůj názor

Hotely, ilustrační fotografie

Podle průzkumu provedeného ve 400 hotelích téměř pěti desítek zemí světa, se požadavky a stížnosti hostů neomezují na tradiční ranní buzení, případně pokrývku navíc. Tvrzení "prostěradla jsou moc bílá" se dostalo do čela nejkurióznějších stesků; následovalo "moře je moc modré" a "zmrzlina je moc studená".

Stížnosti, kvůli kterým host žádal snížení ceny za ubytování, zahrnovaly mimo jiné výhrady: "moje přítelkyně hrozně chrápe", "můj pes nebyl s pobytem spokojený", "číšník byl příliš pohledný", případně "na vegetariánském jídelníčku chyběl steak". 

Mezi netypickými žádostmi první příčku obsadilo přání "doneste mi sklenici vody každou hodinu celou noc", následované požadavky "patnáct salátových okurek denně", "naplňte záchodovou nádržku minerální vodou", "připravte koupel z medu", "zajistěte zvonění kozích zvonců pro lepší usínání" či "servírujte pouze pravá, nikoli levá kuřecí stehna". Zapsal se i host žádající mrtvou myš, anebo ten, který sám pro sebe chtěl celkem 16 polštářů.

Turistům je dobré vyhovět, mají peníze

Příjmy České republiky z příjezdového cestovního ruchu v roce 2013 dosáhly 137,9 miliardy korun, což bylo o 100 milionů více než v roce předchozím.

Přestože v roce 2013 navštívilo Českou republiku rekordních 7,3 milionu zahraničních turistů, na příjmech z cestovního ruchu se nárůst návštěvnosti tolik neprojevil. Za pomalejším růstem příjmů stojí několik faktorů.

„V letošním roce pokračovaly určité strukturální změny v poptávce na zahraničních trzích. Do vývoje příjmů ze zahraničního cestovního ruchu se například promítl trend zkracování průměrné doby pobytu, který pozorujeme dlouhodobě v řadě evropských zemí." uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism.

Za pomalejším růstem příjmů stojí také rostoucí význam vzdálených trhů. Turisté ze zámoří totiž během svého pobytu v Evropě rádi navštěvují během jednoho pobytu více zemí. V minulém roce nejvíce rostly počty příjezdů turistů z Číny, Jižní Koreje a také ze severských zemí. Počet turistů z Německa naopak zaznamenal proti předchozímu roku mírný pokles, píše czechtourism.cz.

Podle průzkumu agentury CzechTourism utratili zahraniční turisté v roce 2013 v ČR průměrně 2821 Kč na osobu a den pobytu. Výdaje Čechů na zahraniční cestovní ruch vzrostly meziročně o 6,9 procenta, když dosáhly celkem 89,9 miliardy korun.

Témata: Turisté | Hotely
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Pozor na suvenýry z dovolených. Celníci rozdrtili tunu korálů a mušlí,…

10.09.2018 19:15 Rosenheim - Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o…

Řecký ostrovní ráj se potápí pod náporem turistů. Úřady řekly: A dost!

09.09.2018 18:24 Aktualizováno Santorini - Od března do prosince téměř každý den vysypou výletní lodě na ostrově Santorini tisíce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama