Dovolená se blíží. Toto je pět nejlepších kempů v Chorvatsku

Praha - Letní dovolená se kvapem blíží a spousta z nás se vydá k moři. Hodně pak míří do Chorvatska. Připravili jsme pro vás seznam pěti nejlepších kempů, kde se můžete ubytovat nejen pod stany, ale i v mobilních domech, bungalovech či apartmánech.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Všichni se už těšíme na letní dovolenou, spousta z nás vyrazí k moři. Stále nejvíce Čechů míří do Chorvatska a spousta zakotví v kempech. Těch je v zemi celkově 508, z toho je celkem 109 registrováno a jejich kvalita je garantována.

Právě na těchto 109 kempů se zaměřil německý autoklub ADAC společně s nizozemským ANWB a výsledky jejich testu zveřejnil i český ÚAMK. Nutno upozornit, že chorvatské kempy nenabízejí jen ubytování pod stanem, ale také v mobilních domech, bungalovech či apartmánech.

Autokluby hodnotily kempy celkem v deseti kategoriích, které bodovaly na stupnici 1 až 5. Mezi hodnotícími kritérii byl například standard sanitárních zařízení, plochu kempu, nabídku koupě zboží a pohostinských zařízení, využití volného času, samotné koupání (jak v moři tak případně v bazénu), ale i kvalitu technického vybavení samotného kempu.

Do pětice nejlepších se dostaly tyto kempy: CampingIN Park Umag, Camping Lanterna (Poreč), Camping Krk, Zaton Holiday Resort, FKK-Camping Valalta. Všech pět kempů je zároveň mezi 139 nejlepšími kempy z celé Evropy.

Oproti loňsku pak autokluby vypozorovaly u 17 kempů výrazné zlepšení služeb i dalších hodnotících kritérií. Jedná se o kempy: Mareda (Novigrad), Sirena (Novigrad), Lanterna (Poreč - Tar/Lanterna), Marina (u Rabacu), Bijar (Osor na ostrově Cres), Baldarin (Punta Križa na ostrově Cres), Čikat (Mali Lošinj na ostrově Lošinj), Slamni (Klimno na ostrově Krk), Krk (Krk na ostrově Krk), Zablaće (Baška na ostrově Krk), San Marino (Lopar na ostrově Rab), Padova III (Rab na ostrově Rab), Klenovica (Klenovica u letoviska Novi Vinodolski), Straško (Novalja na ostrově Pag), Kozarica (Pakoštane), Paklenica (Starigrad-Paklenica), Solaris (Solaris u Šibeniku).

Loading...
Témata: Chorvatsko | dovolená
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie uvolňuje pravidla: Povolí nesezdaným cizincům společný…

06.10.2019 07:39 Saúdská Arábie nově povolí nesezdaným cizincům, aby směli v tamních hotelích bydlet v jednom pokoji…

Společnost Adria Airways vyhlásila bankrot, všechny lety jsou zrušeny

30.09.2019 17:31 Slovinská letecká společnost Adria Airways vyhlásila bankrot a zrušila všechny lety. Oznámil to ve…

Saúdská Arábie se otevírá turistům, láká na skalní město. O víza mohou…

27.09.2019 09:56 Saúdská Arábie se otevírá zahraničním turistům a bude vydávat víza lidem ze 49 zemí. Občané čtyř…

Proč účinky dovolené trvají tak krátce? Psychologové záhadu rozlouskli a…

26.09.2019 08:32 Sotva jsme nastoupili znovu do práce, účinek dovolené ustupuje věčnému stresu. Blahodárné psychické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama