Dovolená se blíží. Toto je pět nejlepších kempů v Chorvatsku

Praha - Letní dovolená se kvapem blíží a spousta z nás se vydá k moři. Hodně pak míří do Chorvatska. Připravili jsme pro vás seznam pěti nejlepších kempů, kde se můžete ubytovat nejen pod stany, ale i v mobilních domech, bungalovech či apartmánech.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Všichni se už těšíme na letní dovolenou, spousta z nás vyrazí k moři. Stále nejvíce Čechů míří do Chorvatska a spousta zakotví v kempech. Těch je v zemi celkově 508, z toho je celkem 109 registrováno a jejich kvalita je garantována.

Právě na těchto 109 kempů se zaměřil německý autoklub ADAC společně s nizozemským ANWB a výsledky jejich testu zveřejnil i český ÚAMK. Nutno upozornit, že chorvatské kempy nenabízejí jen ubytování pod stanem, ale také v mobilních domech, bungalovech či apartmánech.

Autokluby hodnotily kempy celkem v deseti kategoriích, které bodovaly na stupnici 1 až 5. Mezi hodnotícími kritérii byl například standard sanitárních zařízení, plochu kempu, nabídku koupě zboží a pohostinských zařízení, využití volného času, samotné koupání (jak v moři tak případně v bazénu), ale i kvalitu technického vybavení samotného kempu.

Do pětice nejlepších se dostaly tyto kempy: CampingIN Park Umag, Camping Lanterna (Poreč), Camping Krk, Zaton Holiday Resort, FKK-Camping Valalta. Všech pět kempů je zároveň mezi 139 nejlepšími kempy z celé Evropy.

Oproti loňsku pak autokluby vypozorovaly u 17 kempů výrazné zlepšení služeb i dalších hodnotících kritérií. Jedná se o kempy: Mareda (Novigrad), Sirena (Novigrad), Lanterna (Poreč - Tar/Lanterna), Marina (u Rabacu), Bijar (Osor na ostrově Cres), Baldarin (Punta Križa na ostrově Cres), Čikat (Mali Lošinj na ostrově Lošinj), Slamni (Klimno na ostrově Krk), Krk (Krk na ostrově Krk), Zablaće (Baška na ostrově Krk), San Marino (Lopar na ostrově Rab), Padova III (Rab na ostrově Rab), Klenovica (Klenovica u letoviska Novi Vinodolski), Straško (Novalja na ostrově Pag), Kozarica (Pakoštane), Paklenica (Starigrad-Paklenica), Solaris (Solaris u Šibeniku).

Témata: Chorvatsko | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská policie má ostudu. Turistu u sídla královny zadržela kvůli…

24.09.2018 12:23 Londýn - Britská policie v neděli na několik hodin zadržela muže, kterého podezřívala, že se snaží…

Eilean Donan: Nejslavnější hrad, který si zahrál i s Jamesem Bondem

23.09.2018 16:40 Na severozápadním břehu Skotska se na malinkatém ostrůvku tyčí romantický hrad Eilean Donan, díky…

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Němci sraženi z trůnu, už nemají nejsilnější pas. Jak si vede Česko?

14.09.2018 13:14 Singapur - Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapuřané. Obyvatelé tohoto městského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama