10 šíleností, které vás mohou potkat na dovolené

Praha - I když většina z nás o dovolené hledá klid a odpočinek a staví si program bez podivností, dá se při cestování po světě narazit na podivné, občas až děsivé zážitky. Vybrali jsme deset nejzajímavějších.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

1. Nejdivnější muzeum

Muzeum parazitů (Tokio)

Co takhle vytáhnout rodinu za kulturou? V japonském Tokiu na vás v parazitologickém muzeu čekají pijavice, měchovci, motolice a podobní mazlíci z říše parazitů. Pohled na psí srdce prolezlé červy nebo devítimetrová tasemnice vyjmutá z lidského těla asi není tak hezký jako meditativní pozorování vln. Na druhou stranu - kde se vám poštěstí vidět tyto milé červíky v celé své kráse a bez rizika nákazy?

2. Nejděsivější restaurace

Cannibalistic Sushi (Tokio)

Po takovém výletě vyhládne! Milujete sushi? V tom případě navštivte restauraci Cannibalistic Sushi v Tokiu. Jen se připravte na trochu netradiční servírování. V této restauraci vám totiž přivezou na operačním stole jedlé lidské tělo v životní velikosti. Dočkáte se autentických orgánů vytvořených ze sushi kousků, stejně jako krve, která stříká všude kolem. Hotová kanibalistická hostina! Jen jestli z toho ty děti nebudou mít zlé sny...

3. Nejnechutnější jídlo

Yan Wo (Čína)

Ještě něco byste zbaštili? Co třeba polévku z ptačích hnízd? Tato lahůdka patří v Číně mezi svatý grál gastronomie. Taky máte chuť pošmáknout si na ptačích slinách a vyzvracených mořských řasách, ze kterých si opeřenci svá obydlí staví? Náš hovězí vývar s nudlemi se může jít zahrabat.

4. Nejodpornější nápoj

Nápoj z prasečí placenty – Japonsko

Vyschlo vám v krku? Zapomeňte na vychlazený půlitr s pivem a zažeňte žízeň raději nápojem z prasečí placenty. Tento nápoj najdete v japonských supermarketech zcela běžně jako u nás vychlazenou dvanáctku. Stačí pár doušků a budete uzdraveni ze všech neduhů. Tak na zdraví.

5. Nejbizarnější hotel

CasAnus - Belgie

Kam složit hlavu? Třeba v sympatickém hotýlku CasAnus, který leží na hranicích Belgie a Holandska. Uznáváme, že vypadá trochu odlišně od klasických hotelových resortů, v nichž jste byli ubytováni doposud. Jeden z nejbizarnějších hotelů je totiž ve tvaru obrovského umělého střeva a nechybí mu ani pořádný konečník. Hotová lekce z biologie!

6. Nejšílenější suvenýr z cest

Pandí čaj - Čína

Čína, to je přece země zaslíbená čaji! Tak si jeden přibalte i na cestu domů, třeba ten pandí. Nebojte se, milým pandám se nic nestalo, stačilo jen, aby si trochu ulevily. Čaj je totiž z jejich trusu, který obsahuje bambusové výhonky plné antioxidantů. Pravda, trochu drahé pitíčko – vyjde vás na 77 tisíc amerických dolarů.

A to už je pořádný balík. Na nečekané výdaje si můžete zřídit i kreditní kartu, která je bezpečnější než štos bankovek v kapse.

7. Nejzvláštnější zábava

Buzkaši – Afgánistán

To takhle jdete na procházku a vidíte, jak dva týmy hrají koňské pólo. Na tom by nebylo nic divného. Je tu ale jeden háček. Jezdci místo míče používají zdechlinu kozy. Ale mohlo být hůře, původně se totiž tohle „afgánské ragby" hrálo s tělem mrtvého válečného zajatce. Zaplať pánbůh za náš fotbal a hokej.

8. Nejdivnější svatební zvyk

Chození po tělech nevěstiných příbuzných – Francouzská Polynésie

Svatbami se to v létě jen hemží. Až uvidíte, že se muž v obleku prochází po lidských tělech, nevolejte policii. Všechno je v pořádku, tedy jestliže jste ve Francouzské Polynésii. Muž jde podle tradice na obřad po tělech nevěstiných příbuzných. Jak to asi probíhá u sirotků?

9. Nejnebezpečnější přistání

Princess Juliana International Airport - ostrov Sint Maarten

Na dovolené byste měli i odpočívat. Třeba na pláži. Jen pozor, aby to nebylo na ostrově Saint Maarten v Karibiku. V těsné blízkosti pláže je totiž přistávací dráha pro letadla. Jen je trochu krátká – má pouhých 2 180 metrů. A to znamená jediné, letadla létají přímo nad hlavami slunících se lidí. Tolik adrenalinu a to přitom ležíte na lehátku!

10. Nejhrůzostrašnější místo

Ostrov panenek, Mexiko

Na pláži vás to už nebaví? Co takhle trochu dobrodružství? V oblasti Xachimilco v Mexicu na vás čeká ostrov panenek. Přiznáváme, že je to trochu děsivá podívaná. Všude jsou totiž rozvěšené a přišpendlené panenky. Jsou pomníkem zesnulé dívky a mají odhánět zlé duchy. Jen jestli neodhání i návštěvníky...

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté ničí proslulou památku, Řím přišel s rázným protiopatřením

25.01.2020 18:41 Aktualizováno Slavná římská fontána di Trevi bude kvůli neukázněným turistům ohrazena bariérou. Opatření…

Peru vyhostilo zahraniční turisty. Zdevastovali proslulé Machu Picchu

15.01.2020 16:38 Peruánské úřady zadržely a vyhostily šest zahraničních turistů, kteří poničili dávné město Inků…

Proč letos vynechat dovolenou v Chorvatsku a popojet o kousek dál do Černé…

13.01.2020 05:09 Do Chorvatska jezdí téměř každý, o kousek dál do Černé Hory ale zavítá už jen málokdo. A přitom i…

Do Osvětimi se hrnou davy turistů. Návštěvnost byla loni rekordní

08.01.2020 13:19 Více než 2,32 milionu lidí z celého světa navštívilo loni bývalý nacistický koncentrační a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama