Jedete do Itálie? Lehátka si rezervujte on-line. Tipy na dovolenou s dětmi

Benátky - Návštěvníci severoitalského letoviska Jesolo nedaleko Benátek si mohou napříště rezervovat místa na pláži prostřednictvím internetové aplikace. Elektronický rezervační systém na stránkách www.jesolospiagge.it nabízí turistům možnost najít si na mapce místo, kde chtějí během své dovolené relaxovat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Je to jako při koupi lístků do kina", řekl mluvčí místního svazu turistického ruchu. Rezervaci je možné zaplatit ihned pomocí platební karty. Po předložení vytištěného voucheru pak prý zaměstnanci návštěvníka okamžitě zavedou k jím vybranému lehátku.

Cestu autem z Čech do Bibione nebo Lignana zvládnete za 10 hodin. Snad i proto si každý rok zvolí Itálii za svou dovolenkovou destinaci přes půl milionu Čechů.

Lido di Jesolo

Jako největší letovisko benátské oblasti s téměř patnáctikilometrovou písečnou pláží, je známé svým pulzujícím denním životem. Podél celého letoviska vede dlouhá promenáda s několika stovkami obchodů, restaurací, kaváren, která se večer mění v rušné korzo.

Ideální dovolená pro všechny věkové skupiny - centrum města je vyhlášeným rušným místem se spoustou zábavy, okrajové části poskytují příjemné ubytování v relativně klidném prostředí, což ocení jak rodiny s dětmi, tak i senioři, píše ludor.cz.

Bibione

Oblast Benátska s Jaderským mořem je dlouhodobě rájem Čechů. Místo si oblíbily hlavně rodiny s dětmi. Přímo ve městě je také obří lunapark se spoustou zábavních atrakcí.

Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným pískem. Po převážnou většinu roku je i zcela klidné, není však vhodné pro potápění a nežijí v něm nebezpeční živočichové. Pláž je tvořena výhradně velmi jemným světlým pískem, je dlouhá 11 kilometrů a místy široká až 200 metrů, i v nejužších místech však okolo 100 metrů. Vyhlášená je zejména díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, absolutně ideální je především pro malé děti, zdravotně postižené a neplavce, uvedl nev-dama.cz.

Pláž je jak veřejná, tak i soukromá, za poplatek si lze pronajmout plážový servis. Neplacené volné pláže jsou vytěsněny až do zcela okrajových částí letoviska, ale ležet zdarma je povoleno i v části širokého úseku mezi mořem a první řadou slunečníků pláží soukromých. Pro použití slunečníků a lehátek vlastních je pak vymezen prostor za řadami slunečníků placených. Pláž je každodenně udržována, k dispozici jsou sprchy a WC, hřiště pro plážový volejbal a fotbal, půjčovny vodních šlapadel i dětské atrakce v podobě houpaček, prolézaček atd.

Ti, kteří rádi vyrážejí na taneční parket a vlní se v rytmu hudby, musí určitě navštívit známou diskotéku Kocó Music Club. Asi 30 km od Bibione leží město Portogruaro s atraktivním historickým centrem.

Lago di Garda

Kromě vysokohorských tůr a odpočinku u blankytného jezera se můžete vydat i za kulturou a bujarým společenským životem, který je pro Itálii a její obyvatele charakteristický. Zajeďte se podívat do druhého největšího jezerního města Riva del Garda, odkud jste třeba den před tím vyráželi na horskou tůru. Ideálním je toto místo pro obdivovatele historie. Středem historické části města je náměstí San Rocco s kostelem sv. Rocca a sv. Vigilia, který byl v průběhu 1. světové války zničen. Opodál narazíte na 34 metrů vysokou věž Apponale. Na břehu jezera objevíte městský palác Palazzo municipiale z 15. století, který sousedí s o sto let starším Palazzo Pretorio, informuje italie.svetadily.cz.

V jižní části jezera na poloostrově Sirmione leží stejnojmenné lázeňské městečko. Díky jeho zvláštním uličkám a uspořádání se do města autem nedostanete, musíte ho jednoduše nechat před branami. Římané zde v minulosti vybudovali dva hrady, přístavy a monstrózní vilu Grotte di Catullo. Na ruinách jednoho z přístavů byl postaven hrad Scaligeri Rocca, jedna z dominant Sirmione.

Témata: Itálie | dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skleněný most se Benátkám vymstil. Zranily se už tisíce turistů

12.10.2018 14:03 Benátská radnice vymění skleněný povrch schodů na mostě přes Canal Grande, důležitou dopravní tepnu…

Xenofobie v Africe? Státy mají utemované hranice, volný pohyb osob je sci…

11.10.2018 08:50 Zatímco mnoho Evropanů nepotřebuje pro cesty do většiny afrických států víza, afričtí cestující…

Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

10.10.2018 14:36 Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně,…

Útesový most v Austrálii: Další atrakce, kde turisté umírají kvůli fotkám …

07.10.2018 09:51 Známý most Sea Cliff Bridge, který byl v roce 2005 postavený za 49 miliónů australských dolarů …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama