Dovolená v Chorvatsku? Hotely lákají turisty na slevy až 50 procent

Dubnové předsevzetí majitelů ubytovacích zařízení i jednotlivých pronajímatelů v Chorvatsku, že navzdory poklesu počtu turistů v důsledku koronavirové krize nebudou snižovat ceny, zřejmě vzalo za své. Záhřebský deník Večernji list dnes píše o "slevách až 50 procent a dalších motivačních výhodách nabízených hoteliéry turistům".

Chorvatsko
doporučujeme

Během šesti letošních měsíců do 24. června hostilo Chorvatsko přes půl milionu turistů, většinou Němců, Slovinců, Rakušanů a Čechů. Nikdo nečekal zázrak a úspěšnou sezonu, ale zdálo se, že plánovaných 25 až 30 procent loňského turistického provozu je na dosah. Nynější prudký nárůst infikovaných se ale negativně odrazil na turistické poptávce, píše list.

To, jak se situace v posledních dnech mění, potvrzuje pohyb cen na Jadranu, konstatuje deník. Donedávna hoteliéři v naději, že na konci července a v srpnu by sezona mohla být alespoň trochu podobná té běžné, udržovali víceméně obvyklé ceny po dobu letní špičky.

"To však už neplatí, slevy jsou poskytovány pro všechna období, a sice ne už jen deset až 30 procent, nýbrž 40 i 45 procent. Přičemž nejmenší jsou slevy na Istrii a největší v Dalmácii," řekl pro Večernji list Dalibor Čanaglić z agentury Palma Trevel. Jeho slova přitom podle deníku potvrzují, že koronavirus nejvíce poškozuje dalmatskou turistiku.

Kromě konkrétních slev existuje mnoho dalších výhod pro turisty. Od ubytování zdarma pro děti, přes polopenze za cenu ubytování se snídaní, nápojů zahrnutých v ceně večeře, parkování zdarma, až po slunečníky a lehátka zdarma, píše Večernji list.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turistiku na ostrově Kjúšú má oživit výletní vlak 36+3, vydal se na první…

17.10.2020 09:00 Turistiku na japonském ostrově Kjúšú poškozeném tajfunem a záplavami oživí nový luxusní vyhlídkový…

EU chce sjednotit pravidla cestování v době pandemie, Jourová odmítá…

09.10.2020 10:25 Evropská unie chce sjednotit pravidla pro cestování mezi jednotlivými členskými zeměmi v době…

Máte namířeno do Itálie? Pozor, Češi musí mít negativní test na covid

08.10.2020 16:00 Itálie vyžaduje od Čechů, kteří do země přijíždějí, negativní test na koronavirus ode dneška. Na…

Rumunsko od středy zařadí ČR i SR mezi rizikové země

06.10.2020 15:29 Rumunsko od středy zařadí Česko a Slovensko kvůli šíření koronaviru na seznam rizikových států. Po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama