Glamping je novým hitem. Obyvatelé Singapuru jezdí na svátky tábořit na letiště

Zůstat přes noc na letišti není nic nezvyklého, zvlášť pokud zmeškáte svůj let. Ale rozhodnout se strávit na letišti vánoční svátky ve stanu - to je něco docela jiného. A přesně pro tuto možnost se rozhodla řada obyvatel Singapuru, kteří si v době koronavirem omezeného cestování zakoupili pobyt ve stanech v obchodním a zábavním křídle místního letiště Changi.

Singapur, ilustrační foto
doporučujeme

"Obvykle jezdíme na svátky do zahraničí, ale protože teď se nedá moc cestovat a děti mají prázdniny, říkala jsem si, že tohle pro ně bude nějaká změna," řekla agentuře Reuters Fadlina Musaová, stojící mezi blikajícími pohádkovými světýlky. A její manžel přitakal, že je pěkné dostat se na pár dní z domu. "Pro nás všechny to bylo hodně těžké, a tak jsme chtěli zažít něco společně na jiné úrovni," řekl.

Pro podobný způsob luxusního táboření se vžilo anglické spojení "glamping" ze slov glamour a camping. A nejde o nijak levnou záležitost. Za stan s prostornými lůžky, možnost nakoupit ve free-shopech se slevou a spoustu vánoční výzdoby hosté zaplatí až 360 singapurských dolarů (asi 5800 korun) za noc. A na soukromé toalety či koupelnu mohou zapomenout.

Na druhou stranu klimatizované zahrady, procházkové trasy a vnitřní vodopád letiště Changi poskytují pocit táboření v přírodě - aniž by táborníky obtěžoval dotěrný hmyz, vítr či déšť. Podle aktuálních informací jsou všechna místa vyprodána až do 28. prosince.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet Čechů cestujících do ciziny loni klesl o polovinu. Které destinace…

14.01.2021 13:20 I když se loni někteří Češi ani přes výrazný útlum cestovního ruchu navštěvování jiných zemí…

Konec drogové turistiky. Amsterdam hodlá zakázat cizincům vstup do…

08.01.2021 12:57 Amsterdam chce zahraničním turistům zakázat přístup do takzvaných coffeshopů a tím jim odepřít…

Britská muzea obdrží předměty z expedice polárníka Shackletona

05.01.2021 07:26 Britská vláda zakoupila sáně a vlajku použité na jedné z expedic objevitele Ernesta Shackletona k…

Německá zimní střediska se kvůli návalům zavírají před turisty, obdobný…

04.01.2021 14:45 Aktualizováno Některá zimní rekreační střediska v Německu kvůli návalům turistů z posledních dní zavírají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama