Hledáte exotickou dovolenou plnou vzrušujících zážitků? Vydejte se do Vietnamu

Vietnam se pyšní velkou rozmanitostí, v zemi najdete úchvatné hory, překrásné pláže, jedinečná rýžová pole i moderní města plná výškových budov. Není divu, že se země dostává čím dál častěji do hledáčku cestovatelů. Na kdy si naplánovat dovolenou ve Vietnamu a lze zemi poznat během jednoho turnusu? (PR článek)

Vietnam
doporučujeme

Nejlepší čas pro dovolenou ve Vietnamu je období od listopadu do března, důvodem je tamní podnebí, které je hodně ovlivňováno monzuny. I v tomto čase je ale nutné na dovolené počítat s občasnými dešťovými přeháňkami. Více o počasí vám napoví průvodce pro Vietnam. Pojďme se raději nyní podívat na to, co si na dovolené v jihovýchodní Asii nenechat ujít.

Bez návštěvy alespoň jednoho národního parku se nevracejte

Vyrážíte-li do Vietnamu především za poznání historie a architektury, pak budete nejspíš zklamáni. Většina památek byla v minulosti stavěna z přírodních materiálů, a tak se řada z nich nedochovala. O to více času ale můžete strávit v národních parcích, kterých je ve Vietnamu v současné době třicet, mezi ty nejnavštěvovanější patří ostrovní park Cat Ba, Be Be, Cu Phong, Bach Ma nebo Cat Tien. Vstup do národních parků je zpoplatněn, avšak můžete v nich strávit tolik času, kolik budete chtít, a navíc i tábořit.

Kromě krásné scenérie si ve Vietnamu rozhodně vyhraďte čas také na hlavní město Hanoj, kde zažijete dokonalou symbiózu moderny a tradice. V metropoli nechybí jak nákupní centra a výškové budovy, tak ani Stará čtvrť s pouličními prodavači nabízejícími místní pivo i šťávu z cukrové třtiny. V centru města se pak nachází jezero Hoan Kiem, přes které vede červený most na ostrov s chrámem Nefritové hory.

A jaká další místa si připsat na seznam při putování po Vietnamu? Třetí největší město Hai Phong, město Sapa s nespočtem úchvatných rýžových políček, největší horu Fan Si Pan, zátoku Halong, která patří mezi sedm přírodních divů světa, císařské město Hue, Saigon město plné motorek a výtečného jídla a místní pláže.

Jak je to ve Vietnamu s dopravou?

K procestování celého Vietnamu vám jedna dovolená nejspíš stačit nebude, pokud ale víte, že se do této země na jihovýchodě Asie už jen tak nepodíváte, pak je dobré zavčasu zvážit, jak se ze severu Vietnamu dostanete na jih.

Na dlouhé vzdálenosti je vhodné využít leteckou dopravu od státních aerolinek Vietnam Arlines, popřípadě Pacific Airlines. Další možností je vlakové spojení, ze severního města Hanoj se tak do jižního Ho Či Minova Města dostanete po železnici za dva dny. Ve vlacích však dejte pozor na vysokou míru zločinnosti.

Pokud budete vyrážet na delší vzdálenosti autem, pamatujte, že v zemi neplatí mezinárodní řidičák, v mnoha případech, vám tak nezbude nic jiného než si pronajmout vůz i s řidičem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Zábava ano, ale bez "après-ski". Lyžařská sezóna v Rakousku bude letos…

24.09.2020 14:47 Lyžařská sezóna bude letos kvůli pandemii covidu-19 v Rakousku jiná, než na jakou jsou lidé zvyklí.…

Dovolená u Jadranu spustila druhou vlnu covidu? Chorvatské sdružení oponuje

23.09.2020 14:49 Turistické destinace v Chorvatsku, hotelové řetězce ani jiné typy ubytování v létě nezaznamenaly…

Město bohů v Mexiku se pozvolna vrací k životu, turisté i místní jsou…

22.09.2020 09:21 Zdálo se, že v posledních měsících poznamenaných pandemií covidu-19 mexický Teotihuacán spí zimním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama