Letos se na Korfu otevře jen polovina hotelů, ceny mají být nižší

Na řeckém ostrově Korfu se letos kvůli koronavirové krizi otevře zhruba polovina hotelů. Aktuální obsazenost je do 20 procent, lidé si ale rezervují pobyty na poslední chvíli a situace se mění každý den. Pro Korfu je klíčová britská klientela, která tvoří kolem 40 procent turistů. Hranice se pro cestovatele z Británie otevřou 15. července.

Ilustrační foto

Ceny ubytování v hotelech mohou být letos i příští rok nižší a rozhodně by neměly růst. Českým novinářům to řekl prezident Asociace hotelů Korfu Babis Vulgaris.

Na Korfu je podle Vulgarise zhruba 400 hotelů, připraveno otevřít jich je asi 215. Provoz budou obnovovat postupně. Ceny ubytování jsou spíše nižší než loni, hoteliéři podle Vulgarise nabízejí různé slevy. S nižšími cenami se podle něj dá počítat i příští rok, který by měl být z pohledu turistického ruchu úspěšnější. Nedá se podle něj ale předpokládat, že by se dosáhlo výsledků z loňska a předloňska. "Ceny se odvíjejí od poptávky, na letošní sezoně nikdo nevydělá," řekl.

V letošním roce je podle Vulgarise bezpečnost mnohem podstatnější než cena. Personál je povinen nosit roušky, musí být označeno dodržování odstupů. Pro hosty musí být k dispozici dezinfekce. Výrazně se zvýšila frekvence úklidu společných prostor. Naopak do pokojů personál běžně nevstupuje každý den, to jen na přání hostů. Asociace i vláda plánuje pravidelné kontroly dodržování všech opatření, uvedl Vulgaris. Hotely, které splňují nejvyšší standardy v oblasti hygieny a bezpečnosti jsou označeny speciálním certifikátem.

Pro Čechy je Řecko jednou z nejoblíbenějších destinací, kam se vypravují s cestovními kancelářemi. Podle Českého statistického úřadu tam loni delší pobyt strávilo 407.000 Čechů. Kvůli obavám z koronaviru, redukci letů i kapacit ubytování se letos na dovolenou do Řecka podle jednatele CK Travel Family Ivana Lackoviče dostane mezi 35 a 40 procenty Čechů ve srovnání s loňskem.

V nabídce v současné době podle delegátky CK Alexandria Gabriely Zotou Cáskové chybějí hlavně tří a čtyřhvězdičkové hotely. "V tuto dobu se jindy starám o zhruba 350 klientů, nyní jich tu mám přes 20," řekla ČTK. Hotely se postupně otevírají, sezona teprve začala. Pokud lidé nyní podle ní nenajdou v nabídce svůj oblíbený hotel, mají ještě vyčkat. Jasněji by mohlo být v druhé polovině července.

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Předpověď počasí do konce září ukazuje, jaké nás čekají průměrné teploty

22.09.2021 06:30 Do konce září nás čekají průměrně teplé dny, s maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš…

Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je maximum, tvrdí Zeman

22.09.2021 15:25 Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je v rámci rozpočtu na příští rok podle prezidenta…

Prezident Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice. Hrad prozradil, jaké…

22.09.2021 16:33 Prezident Miloš Zeman byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, ve které…

V úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru

22.09.2021 09:29 Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za…

Slovensku stále chybí turisté ze zahraničí

22.09.2021 09:49 Služeb hotelů a dalších ubytovacích zařízení na Slovensku v červenci využilo více hostů než ve…

Do Chorvatska přijelo do půlky srpna více Čechů než za celý loňský rok

19.08.2021 13:08 Do Chorvatska přijelo z České republiky letos do poloviny srpna podle Chorvatského turistického…

Související:

Právě se děje

reklama