Letos se na Korfu otevře jen polovina hotelů, ceny mají být nižší

Na řeckém ostrově Korfu se letos kvůli koronavirové krizi otevře zhruba polovina hotelů. Aktuální obsazenost je do 20 procent, lidé si ale rezervují pobyty na poslední chvíli a situace se mění každý den. Pro Korfu je klíčová britská klientela, která tvoří kolem 40 procent turistů. Hranice se pro cestovatele z Británie otevřou 15. července.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ceny ubytování v hotelech mohou být letos i příští rok nižší a rozhodně by neměly růst. Českým novinářům to řekl prezident Asociace hotelů Korfu Babis Vulgaris.

Na Korfu je podle Vulgarise zhruba 400 hotelů, připraveno otevřít jich je asi 215. Provoz budou obnovovat postupně. Ceny ubytování jsou spíše nižší než loni, hoteliéři podle Vulgarise nabízejí různé slevy. S nižšími cenami se podle něj dá počítat i příští rok, který by měl být z pohledu turistického ruchu úspěšnější. Nedá se podle něj ale předpokládat, že by se dosáhlo výsledků z loňska a předloňska. "Ceny se odvíjejí od poptávky, na letošní sezoně nikdo nevydělá," řekl.

V letošním roce je podle Vulgarise bezpečnost mnohem podstatnější než cena. Personál je povinen nosit roušky, musí být označeno dodržování odstupů. Pro hosty musí být k dispozici dezinfekce. Výrazně se zvýšila frekvence úklidu společných prostor. Naopak do pokojů personál běžně nevstupuje každý den, to jen na přání hostů. Asociace i vláda plánuje pravidelné kontroly dodržování všech opatření, uvedl Vulgaris. Hotely, které splňují nejvyšší standardy v oblasti hygieny a bezpečnosti jsou označeny speciálním certifikátem.

Pro Čechy je Řecko jednou z nejoblíbenějších destinací, kam se vypravují s cestovními kancelářemi. Podle Českého statistického úřadu tam loni delší pobyt strávilo 407.000 Čechů. Kvůli obavám z koronaviru, redukci letů i kapacit ubytování se letos na dovolenou do Řecka podle jednatele CK Travel Family Ivana Lackoviče dostane mezi 35 a 40 procenty Čechů ve srovnání s loňskem.

V nabídce v současné době podle delegátky CK Alexandria Gabriely Zotou Cáskové chybějí hlavně tří a čtyřhvězdičkové hotely. "V tuto dobu se jindy starám o zhruba 350 klientů, nyní jich tu mám přes 20," řekla ČTK. Hotely se postupně otevírají, sezona teprve začala. Pokud lidé nyní podle ní nenajdou v nabídce svůj oblíbený hotel, mají ještě vyčkat. Jasněji by mohlo být v druhé polovině července.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovní ruch ustrnul. Do Španělska zatím přijelo o 98 procent méně…

03.08.2020 16:36 Do Portugalska v červnu přijelo v meziročním srovnání o 96 procent méně turistů, v případě…

Zkažená dovolená. Karanténa pro britské navrátilce ze Španělska působí…

26.07.2020 17:47 Aktualizováno Nové opatření britské vlády, která s platností ode dneška nařídila povinnou dvoutýdenní karanténu…

Dovolená v Bulharsku? Zájem Čechů výrazně opadl, ačkoli neplatí žádná…

25.07.2020 14:47 Na dovolenou do Bulharska letos podle cestovních kanceláří odjede o 75 procent méně Čechů než loni.…

Vlak versus autobus. Cestu do Slovinska a zpět vyhrála těsně železnice

23.07.2020 17:38 Aktualizováno REPORTÁŽ - Dva různí dopravci, dva různé způsoby jízdy. Vyzkoušeli jsme cestu do hlavního města…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama