Ostrov Santorini se těší na turisty, na plážích jsou plexiskla

Plážový bar na řeckém ostrově Santorini už nebude stejný jako dřív. Plážová lehátka, která se u něj nacházejí, totiž nově obklopuje stěna z plexiskla. Jde o prevenci proti šíření koronaviru, jakmile do oblíbeného letoviska začnou opět proudit turisté, napsala agentura Reuters.

Řecko, Lefkada
doporučujeme

Majitel plážového baru Charlie Chahine není z rozmístění plexiskel nadšený, píše server Greek Reporter. Jak ale říká, jestliže je to způsob, jak nalákat turisty zpět, udělá to. "Doufáme, že podobné konstrukce, které tady vidíte, nebudou na plážích navždy. Nechceme je, ale pokud je to potřeba a pokud na tom záleží bezpečí lidí, uděláme to," uvedl Chahine.

Podniky na nejoblíbenějším řeckém dovolenkovém ostrově přijaly nejrůznější možná hygienická opatření a nyní se nemohou dočkat, až začne turistická sezona. Je jim nicméně jasné, že přijdou o výdělky za několik měsíců vzhledem k tomu, že země se pro turisty otevře až v červenci. Tedy tak to alespoň předpovídá vláda, která v zemi od 23. března zavedla přísná karanténní opatření.

Santorini je populární destinací pro turisty z celého světa. Dlážděné ulice na ostrově bývaly každé léto zcela přeplněné. V roce 2018 sem přicestovaly dva miliony lidí. Ostrov je rovněž oblíbenou destinací pro konání svateb a množství párů sem míří i na svatební cestu. Nyní jsou ale ulice a střešní terasy prázdné.

Jak uvedl místopředseda hotelové asociace na Santorini Andreas Patiniotis, loni v červnu už bylo na Santorini zarezervováno 70 procent hotelů, v současné chvíli jsou asi na 30 procentech. Přiznává, že to nebude jednoduché. "Myslím si ale, že musíme někde začít. Abychom dali práci našim dodavatelům, našim zaměstnancům. Na činnosti hotelů je závislých tolik lidí," dodal Patiniotis.

Jeden z majitelů ubytovacího zařízení Panagiotis Lutos zatím provádí nezbytné úpravy, píše agentura Reuters. Když se dívá na prázdný bazén u svého hotelu, říká, že nejde jen o obavy z finanční ztráty. Je mu smutno z toho, že je jeho hotel prázdný.

"Budeme připravení za deset dní, to je jediná věc, která je jistá. Přípravy probíhají a to nás těší, bolí nás ale to, že tady nejsou lidé," dodává.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Zábava ano, ale bez "après-ski". Lyžařská sezóna v Rakousku bude letos…

24.09.2020 14:47 Lyžařská sezóna bude letos kvůli pandemii covidu-19 v Rakousku jiná, než na jakou jsou lidé zvyklí.…

Dovolená u Jadranu spustila druhou vlnu covidu? Chorvatské sdružení oponuje

23.09.2020 14:49 Turistické destinace v Chorvatsku, hotelové řetězce ani jiné typy ubytování v létě nezaznamenaly…

Město bohů v Mexiku se pozvolna vrací k životu, turisté i místní jsou…

22.09.2020 09:21 Zdálo se, že v posledních měsících poznamenaných pandemií covidu-19 mexický Teotihuacán spí zimním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama