Proč letos vynechat dovolenou v Chorvatsku a popojet o kousek dál do Černé Hory?

Do Chorvatska jezdí téměř každý, o kousek dál do Černé Hory ale zavítá už jen málokdo. A přitom i tato malá středomořská zemička s více jak 600 tisíci obyvateli nabízí dokonalé prostředí pro dovolenou. Proč letos neskončit v Chorvatsku, ale popojet víc na jih do Černé Hory? (PR článek)

Chorvatsko je plné turistů, a to převážně těch českých. Navíc rok od roku zdražuje, a tak už nepředstavuje levnou dovolenou jako dřív. To samé se ale nedá říct o Černé Hoře.

I přestože Černá Hora má co nabídnout a je skvělou destinací pro celoroční dovolenou, mnozí ji ještě neobjevili, obavy z davů turistů tak zde můžete hodit stranou. Otázkou ale zůstává, na jak dlouho.

Je libo moře, nebo hory? Černá Hora nabízí obojí

Zemi stejně jako Chorvatsko omývá Jadran, o čisté moře a krásné pláže tak nebudete ochuzeni. Těšit se můžete na písečné a oblázkové pláže i na romantická zákoutí. Mezi ty nejoblíbenější, které byste na dovolené neměli minout, patří Slovenska Plaža, Morgen a Jaz. Tu nejvyhlášenější pak najdete u hranic s Albánií, zhruba 13kilometrová pláž je písečná, nabízí dostatek sportovního vyžití a především místa pro odpočinek, hlava na hlavě zde nepanuje ani v hlavní sezóně.

Jen u moře ale zůstávat nemusíte, oblíbené jsou také zájezdy do hor. Místa jako Durmitor a Prokletije ve vás zanechají nezapomenutelné zážitky na celý život. Černohorské hory jsou navíc skvělým místem pro zimní sporty. Na jih Evropy se tak nemusíte vydávat jen za sluníčkem a mořem, ale také za pořádnou lyžovačkou.

Tipy na výlety. Kam na dovolené v Černé Hoře vyrazit?

Pokud do Černé Hory vyrazíte, pak si nenechte ujít i další přírodní krásy v podobě kaňonu řeky Tara a Skadarského jezera. Kaňon je skvělým cílem pro milovníky adrenalinu, vyzkoušet můžete nejen rafting, ale i mnohé jiné akční sporty, ze kterých budou všichni dobrodruzi nadšeni. Obávat se nemusíte ani o svoji bezpečnost, instruktoři vás ve všem dostatečně proškolí.

Skadarské jezero je čtvrtým největším jezerem na Balkánu. Je oblíbenou atrakcí pro místní i zahraniční turisty. Krásná příroda láká k procházkám, k rybolovu i k posezení ve zdejších restauracích.

Z pláže ale nemusíte zavítat jen do přírody, duchovně spočinout můžete například v klášteře Morača nebo u skalního svatostánku Ostrog. Skvělým tipem na výlet je také opevněné město Stari Bar, městečko Ulcinj nebo nedaleké krásy za albánskými hranicemi.

Čím platit na dovolené a jak se domluvit s místními?

Na dovolenou do Černé Hory můžete vyrazit autem, autobusem, vlakem nebo letadlem, pro vstup do země vám postačí platný občanský průkaz. Co se měny a jazyka týká, pak v tomto malém středomořském státě zaplatíte eurem a v pohodě se domluvíte česky. Rodným jazykem je sice černohorština, avšak jedná se o jihoslovanský jazyk stejně jako v případě chorvatštiny.

Související

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.
Ilustrační foto

4 podivuhodné evropské stavby, které v průvodcích nenajdete

Turistické brožury a příručky jsou skvělými pomocníky, když jste v novém městě poprvé. Pokud se ale na místo vracíte opakovaně, často Vám již novou inspiraci pro zajímavou procházku nenabídnou. Pojďme se společně podívat na místa neprávem opomíjená.

Více souvisejících

pr článek Černá Hora Chorvatsko

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

včera

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

včera

včera

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

včera

včera

včera

včera

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy