Rio de Janeiro znovu otevřelo atrakce, turisté si u obří sochy Krista nesmí lehat

V brazilském Riu de Janeiro se o víkendu otevřely turistické atrakce, které byly zavřené pět měsíců kvůli pandemii covidu-19. Návštěvníci tak mohou znovu pohlédnout na druhé největší město Brazílie i z hory, na níž stojí majestátní socha Krista Spasitele.

Socha Ježíše Krista v Rio de Janeriu.
doporučujeme

Musí ale mít roušky, dodržovat bezpečnou vzdálenost a nesmí si lehat na zem, což obvykle turisté dělají, aby mohli pořídit z podhledu fotku třicetimetrové sochy.

"Otevření (sochy) Krista je symbolickým otevřením Brazílie turistům," prohlásil při znovuotevření monumentu ministr životního prostředí Ricardo Salles.

Před sobotním opětovném zpřístupněním sochy, která byla postavená v letech 1922 až 1931, bylo její okolí pečlivě vydezinfikováno, stejně jako vagony nejstarší elektrifikované železniční trati v zemi, která k soše Krista vede.

Kromě obří sochy, která stojí na sedm set metrů vysoké hoře Corcovado v národním parku Tijuca, se v Riu znovu otevřelo i velké mořské akvárium AquaRio. I do něj smí návštěvníci jen s rouškami a než si budou moci prohlédnout a vyfotit například žraloky, bude jim u vchodu změřena teplota. Otevřeno je od soboty také obří ruské kolo Rio Star a lanovka na horou zvanou Cukrová homole.

Ve městě Rio de Janeiro, které má asi 6,7 milionu obyvatel, se dosud potvrdilo 80.762 případů nákazy, z toho 197 za poslední den. V souvislosti s nemocí covid-19 v tomto městě dosud zemřelo 8826 lidí, z toho 13 za poslednícíh 24 hodin. Celá Brazílie eviduje od počátku pandemie 3,3 milionu případů nákazy a na 107.850 úmrtí s covidem-19.

Jelikož vakcína proti covidu-19 zřejmě nebude k dispozici dříve než za půl roku, připravuje už vedení Ria také nový formát oslav konce roku, které se ve městě konají, zejména na slavné pláži Copacabana, za účasti milionů lidí. V ohrožení je napřesrok tradiční karneval, který by se měl v Riu konat v polovině února. Karneval v největším brazilském městě Sao Paulu už radnice rozhodla posunout, nové datum ale zatím neurčila, možnými termíny jsou konec května či červenec.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Islandu jezdí po mizejícím ledovci obří autobus, pasažéři jsou nadšení …

14.11.2020 17:35 Aktualizováno Na věčném sněhu veze obří autobus své z oken vyhlížející psasažéry po největším islandském ledovci…

Německým horám hrozí navzdory covidu nával turistů

08.11.2020 18:47 Aktualizováno Ačkoli se pandemii nemoci covid-19 stále nedaří dostat pod kontrolu, turisté i provozovatelé…

Vánoce v ohrožení. Finský domov Santy Clause kvůli koronaviru osiřel

31.10.2020 10:13 Vánoce se pomalu blíží, ale v domovském městě Santy Clause na severu Finska, kam se každý rok…

Košťata, lebky, mučící nástroje. Muzeum v Dánsku připomíná hony na…

30.10.2020 08:51 Hranice, na níž praská oheň, zadušené výkřiky: v městečku Ribe na západě Dánska je zvláštní muzeum…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama