Rio de Janeiro znovu otevřelo atrakce, turisté si u obří sochy Krista nesmí lehat

V brazilském Riu de Janeiro se o víkendu otevřely turistické atrakce, které byly zavřené pět měsíců kvůli pandemii covidu-19. Návštěvníci tak mohou znovu pohlédnout na druhé největší město Brazílie i z hory, na níž stojí majestátní socha Krista Spasitele.

Socha Ježíše Krista v Rio de Janeriu.

Musí ale mít roušky, dodržovat bezpečnou vzdálenost a nesmí si lehat na zem, což obvykle turisté dělají, aby mohli pořídit z podhledu fotku třicetimetrové sochy.

"Otevření (sochy) Krista je symbolickým otevřením Brazílie turistům," prohlásil při znovuotevření monumentu ministr životního prostředí Ricardo Salles.

Před sobotním opětovném zpřístupněním sochy, která byla postavená v letech 1922 až 1931, bylo její okolí pečlivě vydezinfikováno, stejně jako vagony nejstarší elektrifikované železniční trati v zemi, která k soše Krista vede.

Kromě obří sochy, která stojí na sedm set metrů vysoké hoře Corcovado v národním parku Tijuca, se v Riu znovu otevřelo i velké mořské akvárium AquaRio. I do něj smí návštěvníci jen s rouškami a než si budou moci prohlédnout a vyfotit například žraloky, bude jim u vchodu změřena teplota. Otevřeno je od soboty také obří ruské kolo Rio Star a lanovka na horou zvanou Cukrová homole.

Ve městě Rio de Janeiro, které má asi 6,7 milionu obyvatel, se dosud potvrdilo 80.762 případů nákazy, z toho 197 za poslední den. V souvislosti s nemocí covid-19 v tomto městě dosud zemřelo 8826 lidí, z toho 13 za poslednícíh 24 hodin. Celá Brazílie eviduje od počátku pandemie 3,3 milionu případů nákazy a na 107.850 úmrtí s covidem-19.

Jelikož vakcína proti covidu-19 zřejmě nebude k dispozici dříve než za půl roku, připravuje už vedení Ria také nový formát oslav konce roku, které se ve městě konají, zejména na slavné pláži Copacabana, za účasti milionů lidí. V ohrožení je napřesrok tradiční karneval, který by se měl v Riu konat v polovině února. Karneval v největším brazilském městě Sao Paulu už radnice rozhodla posunout, nové datum ale zatím neurčila, možnými termíny jsou konec května či červenec.

Slovensku stále chybí turisté ze zahraničí

22.09.2021 09:49 Služeb hotelů a dalších ubytovacích zařízení na Slovensku v červenci využilo více hostů než ve…

Související:

Právě se děje

reklama