Soumrak "botticelle". Řím zakázal provoz kočárů a bryček v ulicích města

Římské zastupitelstvo schválilo zákaz provozu koňských povozů v ulicích italské metropole. Kočáry a bryčky známé pod názvem "botticelle" se vyskytují hlavně v centru města a jejich služby jsou zaměřené na turisty, uvedla agentura Reuters. Nová městská vyhláška ale umožní provoz kočárů v některých římských parcích.

Ilustrační foto
doporučujeme

Po zákazu provozu koňských povozů mnoho let volali ochránci zvířat a ve volební kampani ho slíbila i stávající starostka italské metropole Virginia Raggiová.

"Kočárům nebude povoleno se pohybovat po ulicích či v dopravním provozu, ale pouze uvnitř historických parků," uvedla starostka. Námitky proti provozu byly časté hlavně během letních měsíců, kdy koně tahaly kočáry ve velkém horku.

Podle deníku Il Sole 24 Ore nová pravidla také zakazují provoz kočárů, když teplota vzduchu vystoupá nad 30 stupňů. Provoz kočárů bude zakázán rovněž v červenci a v srpnu od 12:00 do 17:30. Koně budou navíc mít právo na pauzu po 45 minutách provozu a celková délka provozu bude omezena na sedm hodin denně. Podle vyhlášky nebude možné koně po jejich "odchodu do důchodu" nechat porazit. Kočí, kterým nové podmínky nevyhovují, budou moci zažádat o taxikářskou licenci.

Provozovatelé kočárů se kvůli novým pravidlům obávají výrazného propadu příjmů. Okruh po středu města obvykle v Římě stojí 100 eur (2700 korun) na osobu. "Provoz v parcích nikdy nebude na úrovni středu města," tvrdí předseda sdružení římských kočí Angelo Sed.

Nová městská pravidla ale zcela neuspokojila ani ochránce zvířat, kteří žádali, aby byla činnost zakázána bez výjimek. "Není to kompletní zákaz, který byl slíben (starostkou) během volební kampaně," uvedla organizace na ochranu zvířat Oipa, podle které římští politici "neměli stejnou odvahu" jako zastupitelé jiných měst, například severoitalské Verony, kde byl vyhlášen úplný zákaz provozu kočárů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy letos zahraniční dovolená neláká, polovina z nich podle průzkumu…

07.06.2021 10:04 Dovolenou v létě letos neplánuje více než polovina Čechů a z těch, kteří ji plánují, je většina pro…

Průzkum: Do ciziny se chystají hlavně mladí Češi, většinou zamíří do…

01.06.2021 19:11 Na dovolenou do ciziny se v létě podle aktuálního průzkumu společnosti Kalkulátor.cz chystají…

CK: Klienti mají zájem o hrazené testy, chybějí ale přesné informace

01.06.2021 15:56 Tuzemské cestovní kanceláře sledují u klientů velký zájem o testy na koronavirus hrazené…

Izrael otevřel své hranice turistům, bude je ale vybírat

23.05.2021 14:21 Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama