Soumrak "botticelle". Řím zakázal provoz kočárů a bryček v ulicích města

Římské zastupitelstvo schválilo zákaz provozu koňských povozů v ulicích italské metropole. Kočáry a bryčky známé pod názvem "botticelle" se vyskytují hlavně v centru města a jejich služby jsou zaměřené na turisty, uvedla agentura Reuters. Nová městská vyhláška ale umožní provoz kočárů v některých římských parcích.

Ilustrační foto
doporučujeme

Po zákazu provozu koňských povozů mnoho let volali ochránci zvířat a ve volební kampani ho slíbila i stávající starostka italské metropole Virginia Raggiová.

"Kočárům nebude povoleno se pohybovat po ulicích či v dopravním provozu, ale pouze uvnitř historických parků," uvedla starostka. Námitky proti provozu byly časté hlavně během letních měsíců, kdy koně tahaly kočáry ve velkém horku.

Podle deníku Il Sole 24 Ore nová pravidla také zakazují provoz kočárů, když teplota vzduchu vystoupá nad 30 stupňů. Provoz kočárů bude zakázán rovněž v červenci a v srpnu od 12:00 do 17:30. Koně budou navíc mít právo na pauzu po 45 minutách provozu a celková délka provozu bude omezena na sedm hodin denně. Podle vyhlášky nebude možné koně po jejich "odchodu do důchodu" nechat porazit. Kočí, kterým nové podmínky nevyhovují, budou moci zažádat o taxikářskou licenci.

Provozovatelé kočárů se kvůli novým pravidlům obávají výrazného propadu příjmů. Okruh po středu města obvykle v Římě stojí 100 eur (2700 korun) na osobu. "Provoz v parcích nikdy nebude na úrovni středu města," tvrdí předseda sdružení římských kočí Angelo Sed.

Nová městská pravidla ale zcela neuspokojila ani ochránce zvířat, kteří žádali, aby byla činnost zakázána bez výjimek. "Není to kompletní zákaz, který byl slíben (starostkou) během volební kampaně," uvedla organizace na ochranu zvířat Oipa, podle které římští politici "neměli stejnou odvahu" jako zastupitelé jiných měst, například severoitalské Verony, kde byl vyhlášen úplný zákaz provozu kočárů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet Čechů cestujících do ciziny loni klesl o polovinu. Které destinace…

14.01.2021 13:20 I když se loni někteří Češi ani přes výrazný útlum cestovního ruchu navštěvování jiných zemí…

Konec drogové turistiky. Amsterdam hodlá zakázat cizincům vstup do…

08.01.2021 12:57 Amsterdam chce zahraničním turistům zakázat přístup do takzvaných coffeshopů a tím jim odepřít…

Britská muzea obdrží předměty z expedice polárníka Shackletona

05.01.2021 07:26 Britská vláda zakoupila sáně a vlajku použité na jedné z expedic objevitele Ernesta Shackletona k…

Německá zimní střediska se kvůli návalům zavírají před turisty, obdobný…

04.01.2021 14:45 Aktualizováno Některá zimní rekreační střediska v Německu kvůli návalům turistů z posledních dní zavírají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama