Slezskoostravský hrad čeká Strašidelná noc

Ostrava – Návštěvníci Slezskoostravského hradu se mohou na konci prázdnin těšit na další zábavnou akci pro celou rodinu. Ve dnech 29. až 30. srpna se totiž uskuteční Strašidelná noc na hradě, která otestuje odvahu zejména těch nejmenších.

Přidejte svůj názor

Slezskoostravský hrad

V tyto strašidelné dny bude hrad celý večer až do noci plný různých tajemných bytostí, které se návštěvníky budou pokoušet vystrašit a alespoň trošku nahnat strach. Celý hrad bude strašidelně nasvícen a nazdoben a na rozdíl od minulých ročníků se program více zaměří na děti. Na základě velkého zájmu o akci se nebudou pořádat organizované prohlídky a na Strašidelnou noc se tak dostane každý, kdo na Slezskoostravský hrad přijde. Program je navíc upraven tak, aby návštěvníci procházeli plynule a nevznikaly fronty. V letošním roce je připravena i trasa, která odhaluje nová zákoutí hradu, navíc bude otevřena i nová odpočinková zahrada u Slezskoostravského hradu.

Program bude doplňovat dobový jarmark s občerstvením a drobnými předměty. Děti potěší strašidelné malování na obličej či promítání pohádek na hradní terase. V rámci Strašidelné noci bude také v sobotu 30. srpna ukončena soutěž s názvem Víte, kde spí v létě čerti? A s kým se kamarádí?, která probíhala během prázdnin. Z důvodu přípravy akce bude Slezskoostravský hrad pro veřejnost otevřen v pátek 29. srpna do 12 hodin a o den později bude otevřeno jenom nádvoří hradu od 9 do 18 hodin. Cena vstupného je 50 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama