O Velikonocích vypraví ČD na Křivoklát tři parní expresy

Praha - České dráhy vypraví o velikonočních svátcích tři parní expresy na hrad Křivoklát. První vlak v rámci akce "Knížecí Velikonoce ne Křivoklátě" vyjede na Bílou sobotu v 9:15 z nádraží Praha-Braník, zbylé dva pak ve stejnou hodinu v neděli a pondělí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Za zpáteční jízdenku zaplatí cestující 240 korun.

Vlak je sestavený z historické patrové soupravy, pěti starých osobních vozů třetí třídy a dvou bufetových vozů. Soupravu povede parní rychlíková lokomotiva Albatros.

"Největší zájem je již tradičně o sobotní jízdu. Místa k sezení jsou v tomto vlaku již prakticky vyprodána a projednáváme posílení soupravy. Cestujícím proto doporučujeme vyrazit na Křivoklát na velikonoční neděli nebo pondělí a zároveň si zakoupit jízdenku s místenkou v předstihu," řekl Petr Pavlík, dozorčí provozu ve stanici Praha-Vršovice a spoluorganizátor akce.

V cílovém místě bude probíhat staročeský jarmark, na kterém budou k vidění ukázky různých řemesel, divadelní a hudební vystoupení.

Témata: Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama