Malý "mimozemšťan" v ZOO Praha bohužel uhynul

Praha - Kvídino mládě hrbáče kapského bohužel uhynulo v pondělí 13. října. Je to smutné, ale víme, že jsme udělali, co bylo v lidských silách. Kvída se tentokrát projevovala mnohem lépe než po porodu svého prvního mláděte, a také my jsme o mnoho zkušeností bohatší. Věřme, že příště bude odchov hrabáče již úspěšný, uvedla ZOO Praha.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zoo Praha

"Ani ve čtvrtek večer a ani v sobotu ráno, kdy píši tento text, však nebylo a stále ještě není vyhráno. Kvída sice jeví o své mládě zájem, dokonce se projevuje jako skvělá matka, ale nejprve jsme s napětím čekali, zda od ní začne pít. To se stalo v pátek ráno a v poledne sálo mládě už počtvrté. Jenže od pátečního odpoledne občas na celé hodiny pít přestává a pak neuvěřitelně rychle ztrácí na váze. Aby zvýšili jeho šance, přikládají ho Jindra či jiní chovatelé, kteří se střídají v nepřetržitých službách, Kvídě ke strukům, anebo dokrmují uměle," napsal ředitel ZOO Miroslav Bobek o "mimozemšťánkovi".

"Teď, v sobotu ráno, váží mládě 1243 gramů, o třicet méně než včera stejnou dobou, a opět nechce pít," dodal.

Dnes se obavy bohužel naplnily.

Otcem mláděte je pětiletý samec Draco. Hrabáči jsou v zoo v Africkém domě.

Zdroj: YouTube

"Hrabáči působí jako tvorové z jiné planety – však si také vědci dlouho lámali s jejich zařazením hlavu. Přes den hodně času prospí, protože to jsou noční tvorové – v zoo je proto můžete nejčastěji zastihnout v pelíšku umístěném u skla, stulené jeden k druhému. Ve skutečnosti jsou to ale nesmírně bystrá a činorodá zvířata. Také Kvída je velice chytrá a každou chvíli nás překvapí hravostí a vynalézavostí. Neustále něco zkoumá citlivým čenichem, jakoby oslíma ušima doslova lapá každičké šustnutí a tvrdými kopýtky se snaží rozhrabat sebemenší škvírku," informuje zoopraha.cz.

Hrabáči jsou potravní specialisté, kteří se v přírodě živí hlavně termity – všekazy – a mravenci. Ze sebeužších škvír je vybírají s pomocí dlouhého lepkavého jazyka. A ani Kvída neskrývá nadšení pro potravu. Z hlubokého spánku ji dokáže vytrhnout jen máloco, ale když zavětří, že jí někdo z dlaně nabízí plnou hrst jejích oblíbených červů, nedokáže odolat. V zoo dostává pestrou směs, jejímž základem je mleté maso, mléko a med.

Témata: ZOO Praha | Zvířata
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama