Lyžařská sezóna v Česku začíná, první skiareál pustil vlek

Praha - Až 25 centimetrů prvního letošního sněhu pokrývá svahy Ski areálu Novako v centru Božího Daru na Karlovarsku. Dnes dopoledne se tam proto spustil vlek. Sněhovou nadílku využili i sáňkaři. V ostatních areálech Krušných hor se zatím vleky nerozjely, a to ani na Klínovci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Je to takový malý přírodní zázrak. Nad námi je mrak, nad okolními kopci je sluníčko," uvedla Svatava Nováková z Novaka. Podle ní sníh padal od čtvrtka, ale dnes už nesněží. Teplota kolem poledne byla kolem minus tří stupňů Celsia. Kvůli mlze ale není viditelnost příliš dobrá.

"Když přijíždíte do Božího Daru, tak na pláni je jenom námraza. Ale poté, co sjedete do městečka, tak už vidíte sníh," uvedla Nováková. Vlek v areálu Novako bude v provozu dnes a v neděli a opět se rozjede, pokud bude sníh, o dalším víkendu.

Na příští sobotu a neděli plánují start sezony také na Klínovci, který je s nadmořskou výškou 1244 metrů o více než 200 metrů výše než svahy božídarského Novaka.

V prvních třech prosincových týdnech (1. 12. – 21. 12.) nedávají modely pravděpodobnost nadprůměrných teplot až tak velkou jako v posledním listopadovém týdnu (je 50 %), ale průměrné či podprůměrné teploty se stále očekávají s pravděpodobností menší.

Během několika prvních prosincových dnů by mělo probíhat mírné ochlazování a poté by se měl pokles teplot v podstatě zastavit. Průměrné denní teploty se v tomto období očekávají kolem 1 °C a maximální teploty budou šplhat k hodnotám okolo 3 °C. Další pozvolné snižování teplot modely předpokládají přibližně od půlky prosince, ale tuto předpověď je potřeba brát spíše orientačně, uvedlo meteocentrum.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama