Vánoční trhy v Drážďanech: Češi se jen hrnou, kam se hrabe Praha

Drážďany - Drážďany se pro Čechy stávají hlavním městem Vánoc, do saské metropole jich o adventu přijíždějí desítky tisíc. A němečtí prodejci rychle reagují. Vánoční trhy v Drážďanech jsou otevřené denně od 10:00 do 17:00 a potrvají do 24. prosince.

Přidejte svůj názor

Vánoce, ilustrační fotografie

Tradiční vánoční trh na náměstí Altmarkt, který patří mezi nejstarší v celém Německu, přiláká každý rok kolem 2,5 milionu návštěvníků. Loni tvořili Češi 15 procent všech lidí, kteří na trh dorazili, a organizátoři předpokládají, že letos roce se tento podíl ještě mírně zvýší.

Čechy na Drážďanech do velké míry láká snadná doprava do saské metropole. České dráhy letos stejně jako loni vypravují o adventních víkendech zvláštní vlak z Ústí nad Labem do Drážďan právě pro návštěvníky trhů. Posilové spoje na trati z Liberce do Drážďan vypravuje každou předvánoční sobotu také společnost Vogtlandbahn.

Ve srovnání s pražskými vánočními trhy mají ty drážďanské podle českého turisty Aleše Rozbořila zajímavější nabídku zboží pro návštěvníky. "Je to tu takové pestré. Hodně různých stánků, prodávají tady všechno možné a mají tu dobrý svařák," řekl. "Do Drážďan jsem vždycky chtěla a strašně se mi líbí tato vánoční atmosféra. Jsou to úplně nádherné vánoční trhy, něco jiného než v České republice. Tak jsem si tu atmosféru přijela vychutnat," řekla další návštěvnice z Čech.

Čeština je mezi návštěvníky trhů slyšet téměř stejně často jako němčina, a reagují na to i prodejci. Zejména u stánků s občerstvením jsou připraveni odpovědět i na objednávku v češtině, případně dokonce přímo česky něco nabídnout. V české jazykové mutaci je k dispozici i program vánočních trhů. U některých stánků je Česko zastoupené dokonce nabídkou zboží: objevují se tu typické české alkoholické nápoje nebo loutky Krtečka výtvarníka Zdeňka Millera.

Zdroj: YouTube
Témata: Vánoce | Německo | češi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama