Plzeňská zoo otevřela novou africkou expozici za 150 milionů korun

Plzeň - Přes průtrž mračen a přívalový liják ve středu v plzeňské zoo slavnostně otevřeli nové africké expozice vybudované za 150 milionů korun. V zoo vyrostlo 14 nových objektů a přibyla celá řada zvířat, která zoo dříve nechovala, řekl ředitel Jiří Trávníček.

Přidejte svůj názor

Nové expozice představují obyvatele afrického deštného pralesa, africké savany a asijských stepí. "Do Plzně poprvé přijela velká zvířata jako žirafa Rothschildova, nosorožec indický, hrošík liberijský, gepard súdánský, prase savanové, gazela perská či panda červená," vyjmenoval nové obyvatele zoo ředitel Trávniček.

V zoo vyrostly tři velké pavilony, stáj velbloudů, pavilonky pro pandy, ptáky, a prasata. Rekonstrukcí prošla i velká voliéra u hlavní pokladny. "Z evropských dotačních fondů šlo do zoo 134 milionů korun, město Plzeň přispělo na nové pavilony částkou 10 milionů korun, dalších 16 milionů korun šlo z prostředků zoo. Celkové náklady výstavby expozic se tedy vyšplhaly na 150 milionů korun," řekl Trávníček.

Celá stavba zabírá rozlohu čtyř hektarů. "Rozsah výstavby co do počtu expozic nemá v historii českých zoo prakticky obdoby. Dovezená zvířata plní přání a sny návštěvníků a zaměstnanců zoo nejméně za 40 uplynulých let," rozplýval se ředitel Trávníček.

Stavbou afrického pavilonu rozšiřování Plzeňské zoo nekončí, v plánu je rozšíření stávajícího areálu zoo přes silnici, kde by měla vzniknout expozice slonů.

Témata: zoo | Plzeň
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama