Kam na lyže? Jaro za dveřmi, na horách je sněhu ale stále dost

Praha - Příští týden má dle nové předpovědi do Česka dorazit jaro, pokud jste ale milovníci zimních sportů, zoufat nemusíte. O víkendu mohou lyžaři ve většině horských střediscích počítat s dobrými podmínkami, na své si přijdou i příznivci snowboardingu.

Přidejte svůj názor

Lyžařská sezona 2014
doporučujeme

Dostatek sněhu mají v Krkonoších i v Jizerských horách. Od začátku týdne připadlo v horských střediscích Královéhradeckého kraje i deset centimetrů sněhu, nyní je ho na sjezdových tratích až 110 centimetrů.

Areály v Libereckém kraji hlásí na sjezdovkách 20 do 120 centimetrů převážně technického sněhu. Více než metrovou vrstvu sněhu mají střediska Pardubického kraje.

Slabší vrstva sněhu, který v minulých dnech napadl na Šumavě, zlepšila částečně podmínky pro lyžování v zimních areálech. Užijí si je zejména děti z okresů Plzeň - město, Plzeň - jih a Plzeň - sever, kterým o víkendu začínají jarní prázdniny.

Na Lipensku i v pohraničním Sternsteinu a Hochfichtu panují začátkem března výborné sněhové podmínky a místy také slunečné počasí.

Výborné lyžařské podmínky slibují na víkend zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech.

Horské areály ve Zlínském kraji nabízejí rovněž výborné podmínky pro lyžování, někde navíc v tomto týdnu připadlo několik centimetrů sněhu. Je ho dost na sjezdovkách a na Vsetínsku také v běžeckých stopách. Počasí ale už donutilo ukončit sezonu některé provozovatele níže položených středisek.

Na Vysočině se lyžuje na sedmi sjezdovkách. Některá další zimní střediska v kraji už kvůli nepříznivému počasí také ukončila sezonu, mezi ně patří i ledová stěna ve Víru. Lyžařský areál Šibeniční vrch v Mnichovicích nedaleko Prahy ukončí lyžařskou sezonu tuto neděli.

Rovněž střediska v Ústeckém kraji i na začátku března lákají příznivce zimních sportů. Stále velmi dobré podmínky pro lyžování jsou v areálech Karlovarského kraje.

V Jeseníkách napadlo tento týden až 13 centimetrů sněhu, v nejvyšších polohách ho nyní leží až 120 centimetrů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejmenší hrad u nás ani zdaleka nepřipomíná hrad. Kde ho najdeme?

11.08.2019 16:52 Velkolepá díla středověkých stavitelů v podobě hradů patří neodmyslitelně k české krajině. Ty…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama