Hrady a zámky ve správě NPÚ mají otevřeno i o státních svátcích

Praha - Památky, které spravuje Národní památkový ústav, budou zpřístupněny i ve volné sváteční dny, tedy v pondělí 5. července a úterý 6. července. Zavřeno bude ve středu, informovala agenturu Mediafax Zdeňka Kalová z tiskového referátu NPÚ v Praze.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zavíracím dnem tak místo tradičních pondělků bude na některých státních hradech a zámcích středa 7. července. Bližší informace se zájemci dozvědí na webových stránkách jednotlivých památkových objektů.

Se začátkem prázdninových měsíců odstartovalo i téma Rodinný život šlechty, které v rámci 2. ročníku Oživlých památek přinese celou řadu zajímavých výstav, prohlídek včetně těch nočních, divadelních her či programů pro děti, které umožní nahlédnout do soukromí původních majitelů hradů a zámků.

Například středočeský zámek Mnichovo Hradiště přichystal pro návštěvníky od soboty až do středy zámecké prohlídky, zahradu pak oživí dobové tance se souborem Campanello. Zámek Telč na Vysočině zase nabízí řemeslné trhy.

Na zámku v Mníšku pod Brdy bude od neděle do úterý program pro nejmenší s názvem Dětské hrádky, který přiblíží rodinný život mníšeckých pánů. Zájemci se dozvědí, jak vařili, stolovali, s jakými hračkami si jejich děti hrály. Zámek Lysice v Jihomoravském kraji nabídne v neděli vždy ve 20, 21 a 22 hodin večerní zámecké kostýmované prohlídky. Na zámku Ratibořice v Královéhradeckém kraji zazní v sobotu zámecký koncert Viktorky v zámeckém parku a na pondělí je v zahradě Rudrova mlýna připravena pro děti pohádka o Popelce.

Témata: hrady a zámky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama