Hrady a zámky ve správě NPÚ mají otevřeno i o státních svátcích

Praha - Památky, které spravuje Národní památkový ústav, budou zpřístupněny i ve volné sváteční dny, tedy v pondělí 5. července a úterý 6. července. Zavřeno bude ve středu, informovala agenturu Mediafax Zdeňka Kalová z tiskového referátu NPÚ v Praze.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zavíracím dnem tak místo tradičních pondělků bude na některých státních hradech a zámcích středa 7. července. Bližší informace se zájemci dozvědí na webových stránkách jednotlivých památkových objektů.

Se začátkem prázdninových měsíců odstartovalo i téma Rodinný život šlechty, které v rámci 2. ročníku Oživlých památek přinese celou řadu zajímavých výstav, prohlídek včetně těch nočních, divadelních her či programů pro děti, které umožní nahlédnout do soukromí původních majitelů hradů a zámků.

Například středočeský zámek Mnichovo Hradiště přichystal pro návštěvníky od soboty až do středy zámecké prohlídky, zahradu pak oživí dobové tance se souborem Campanello. Zámek Telč na Vysočině zase nabízí řemeslné trhy.

Na zámku v Mníšku pod Brdy bude od neděle do úterý program pro nejmenší s názvem Dětské hrádky, který přiblíží rodinný život mníšeckých pánů. Zájemci se dozvědí, jak vařili, stolovali, s jakými hračkami si jejich děti hrály. Zámek Lysice v Jihomoravském kraji nabídne v neděli vždy ve 20, 21 a 22 hodin večerní zámecké kostýmované prohlídky. Na zámku Ratibořice v Královéhradeckém kraji zazní v sobotu zámecký koncert Viktorky v zámeckém parku a na pondělí je v zahradě Rudrova mlýna připravena pro děti pohádka o Popelce.

Témata: hrady a zámky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama