Památky budou o víkendu přístupné zdarma a nebo se slevou

Praha - V sobotu mohou návštěvníci památek zažít vyjímečnou situaci, kdy za vstup zaplatí buď méně a nebo nebudou muset platit vůbec. Tato akce se vztahuje na památky, ktreé spravuje Národní památkový ústav (NPÚ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Hrady a zámky připravily volné a zvýhodněné vstupné, ale také speciální programy, otevřou se i jindy nepřístupná místa, řekl ve čtvrtek Mediafaxu Milan Svoboda z NPÚ.

Například na státním zámku Krásný Dvůr nedaleko Žatce budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost prohlédnout si běžně nepřístupnou kapli svatého Huberta a otevřena bude mimořádně také Francouzská zahrada. Vstup bude zdarma.

Zámek Ploskovice v severních Čechách láká k prohlídce výstavy fotografií Františka Janovského, které pořídil na Islandu. Také do tohoto zámku je vstup zdarma.

Zámkem ve Velkém Březně návštěvníky v sobotu provede sama hraběnka z Chotků a prohlídky budou speciálně oživeny.

Stejně tak i na státním hradu a zámku Frýdlant na Liberecku návštěvníky osobně přivítá vévoda Albrecht z Valdštejna.

Nedaleko Liberce si budou moci zájemci poslechnout koncert cembalistky Edity Keglerové, která vystoupí na hradě Grabštejn a koncertní Noc s Vivaldim je připravena od 18.00 hodin na zámku Sychrov.

Hrad Karlštejn tuto sobotu poskytne vstupné zdarma všem seniorům nad 65 let. Zcela mimořádně se zpřístupní arkády Císařského paláce.

Na zámku Hluboká bude zdarma zpřístupněná zámecká věž, která je v případě deště či velkého větru uzavřena. Návštěvníci si budou moci prohlédnout sklepní prostory, kde jsou historické teplovzdušné kotle, které dříve v zámku zajišťovaly teplo.

Zámek Červená Lhota mohou bezplatně navštívit místní obyvatelé, kteří mají trvalé bydliště v některé z obcí patřících historicky k bývalému červenolhotskému panství. Jde o lokality Červená Lhota, Jižná, Samosoly, Deštná, Světce, Rosička, Lipovka a Březnice

Seznam památkových objektů, které mohou návštěvníci v sobotu 18. dubna navštívit zdarma nebo se slevou a seznam hradů a zámků, na kterých je připraven speciální program, najdou zájemci na www.npu.cz.

Témata: památky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama