Památky budou o víkendu přístupné zdarma a nebo se slevou

Praha - V sobotu mohou návštěvníci památek zažít vyjímečnou situaci, kdy za vstup zaplatí buď méně a nebo nebudou muset platit vůbec. Tato akce se vztahuje na památky, ktreé spravuje Národní památkový ústav (NPÚ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Hrady a zámky připravily volné a zvýhodněné vstupné, ale také speciální programy, otevřou se i jindy nepřístupná místa, řekl ve čtvrtek Mediafaxu Milan Svoboda z NPÚ.

Například na státním zámku Krásný Dvůr nedaleko Žatce budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost prohlédnout si běžně nepřístupnou kapli svatého Huberta a otevřena bude mimořádně také Francouzská zahrada. Vstup bude zdarma.

Zámek Ploskovice v severních Čechách láká k prohlídce výstavy fotografií Františka Janovského, které pořídil na Islandu. Také do tohoto zámku je vstup zdarma.

Zámkem ve Velkém Březně návštěvníky v sobotu provede sama hraběnka z Chotků a prohlídky budou speciálně oživeny.

Stejně tak i na státním hradu a zámku Frýdlant na Liberecku návštěvníky osobně přivítá vévoda Albrecht z Valdštejna.

Nedaleko Liberce si budou moci zájemci poslechnout koncert cembalistky Edity Keglerové, která vystoupí na hradě Grabštejn a koncertní Noc s Vivaldim je připravena od 18.00 hodin na zámku Sychrov.

Hrad Karlštejn tuto sobotu poskytne vstupné zdarma všem seniorům nad 65 let. Zcela mimořádně se zpřístupní arkády Císařského paláce.

Na zámku Hluboká bude zdarma zpřístupněná zámecká věž, která je v případě deště či velkého větru uzavřena. Návštěvníci si budou moci prohlédnout sklepní prostory, kde jsou historické teplovzdušné kotle, které dříve v zámku zajišťovaly teplo.

Zámek Červená Lhota mohou bezplatně navštívit místní obyvatelé, kteří mají trvalé bydliště v některé z obcí patřících historicky k bývalému červenolhotskému panství. Jde o lokality Červená Lhota, Jižná, Samosoly, Deštná, Světce, Rosička, Lipovka a Březnice

Seznam památkových objektů, které mohou návštěvníci v sobotu 18. dubna navštívit zdarma nebo se slevou a seznam hradů a zámků, na kterých je připraven speciální program, najdou zájemci na www.npu.cz.

Loading...
Témata: památky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zoo Brno láká návštěvníky na tyhle krásné korsaky

14.06.2019 12:56 Návštěvníci brněnské zoo se mohou těšit na korsaky - drobné lišky ze Střední Asie, které zoo…

Nejlepší místo pro letní dovolenou? Podle Lonely Planet Slovensko

21.05.2019 14:50 Turistický průvodce Lonely Planet označil slovenské Vysoké Tatry pro letošní rok za nejlepší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama