Kam ve vašem kraji vyrazit v červnu zadarmo? Velký přehled

Praha - V červnu má být velmi hezké počasí, takže ho bude chtít mnoho lidí využít k výletům a relaxování při sportu. Volný čas bývá často finančně náročný, zvláště pokud někam vyráží celá rodina. Naštěstí se občas konají i akce, které můžete navštívit zdarma.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Akce a vstupy zdarma vždycky potěší. Červen je ve znamení prvních hudebních festivalů a hlavně oblíbené Muzejní noci, do které jsou zapojena muzea po celém Česku.

Kromě toho se o víkendu 13. - 14. června bude po republice konat zajímavá akce Víkend otevřených zahrad. Podívejte se, co dalšího se ve vašem kraji děje v červnu.

Pražská muzejní noc

Nenechte si ujít již dvanáctý ročník Pražské muzejní noci! V sobotu 13. června 2015 se úderem 19. hodiny otevřou pražská muzea a galerie a přivítají návštěvníky na netradiční prohlídce. Jedinečnou atmosféru doplní řada speciálních programů a doprovodných akcí pro malé i velké noční dobrodruhy. Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 80 objektů téměř 50 pražských muzeí, galerií a dalších kulturních institucí.

Autobusový průvod Prahou

V červnu uplyne přesně 90 let od zahájení pravidelného provozu autobusů v Praze. Právě u této příležitosti vypraví Dopravní podnik v neděli 7. června 2015 do ulic metropole autobusový průvod, skládající se z historických ale i současných vozidel.

Rodinný den 2015 Praha

Pražské domy dětí a mládeže zvou na rodinný den „Tajemný svět pražských strašidel", který proběhne v neděli 7. června od 10 do 17 hodin v parku Vltavanů 229, Praha 4 – Braník (vedle areálu Hamr - Braník) a na přilehlé louce na vltavském břehu.

Festia Open Air 2015 Praha

Hudební festival otevře své brány každý den ve 12 hodin a uzavře jej ve 22. Každý z vás si bude moci opět vychutnat festival v čase příchodu 12-13 hodin zcela ZDARMA, a to jak v sobotu, tak i v neděli. Ti, co nestihnout přijít včas, následně zaplatí vstupné v sobotu 100 Kč a v neděli 50 Kč. Afterparty bude každý den za symbolických 50Kč.

Průvod Karla IV. 2015

Devátý ročník Královského průvodu pořádá 6. a 7. června již po druhé město Dobřichovice ve spolupráci s agenturou Alotrium a Dobřichovickou divadelní společností za podpory svazku obcí Region Dolní Berounka, Radotína, Karlštejnského kulturního sdružení a hradu Karlštejn. Ve všech obcích a městech na trase průvodu bude připraveno slavnostní uvítání na počest císaře.

Polabský Montmartre - Brandýs nad Labem

Svá výtvarná díla představí 6. června více než 50 umělců, připravili jsme řadu výtvarných workshopů (malba na hedvábí, graffiti a další), představí se divadla pro děti, zahrají tři kapely (Lahoda, Do hlavy brouk, Erupce), připravujeme též autorské čtení a k dispozici je i unikátní knihobudka, ze které si můžete volně adoptovat knihu, jež se vám líbí, případně do ní vložit knihy, co už doma nechcete.

Žebrácká muzejní noc

Muzejní noc s bohatým kulturním programem se chystá 26. června v Žebráku. Muzejní noc překvapí netradičními akcemi, komentovanou prohlídkou i stanovišti pro dětské návštěvníky.

Hudební produkce na náměstí v Loktě

Loketské náměstí se v letošním roce stalo místem kulturního života v Plzeňském kraji. Každý víkend až do poloviny září se tam budou střídat nejrůznější hudební žánry. Veškeré akce na náměstí budou zdarma.

Historický víkend aneb Strašidla a mumraje Plzeňské 2015

Druhý víkend v červnu (12. - 14. června) ožije historické centrum města Plzně šermířskými souboji, dobovou hudbou, strašidly a pohádkovými bytostmi. Program celého Historického víkendu bude opět probíhat na několika scénách v centru města Plzně, ožije prostor okolo kašen či nádvoří Pivovarského muzea. V sobotu projdou městem dva průvody.

Bahna 2015

V sobotu 20. června se bude od 9:00 konat Den pozemního vojska Bahna 2015. Místem konání je tankodrom Bahna u Strašnic v okrese Rokycany.

Plzeň je letos Evropským hlavním městem kultury, a tak se v rámci toho v kraji konají různé kulturní události, některé jsou placené, jiné jsou veřejnosti volně přístupné. Program najdete zde.

Hornické slavnosti 2015 - Rudolfov

Dne 6. června 2015 se ve městě Rudolfově u Českých Budějovic uskuteční již 16. ročník historicky laděných slavností města. Bohatý kulturní program (kostýmovaný průvod, koncerty, divadla, kejklíři, šermíři a soutěže) pro všechny věkové kategorie bude spjat opět s dobou renesance.

Dny otevřených dveří - Vila Edvarda Beneše v Sezimově Ústí

Vláda ČR i v letošním roce otevírá vilu Edvarda Beneše v Sezimově Ústí pro veřejnost. Termín otevření v červnu je tento: 27. – 28. června. Prohlídky probíhají od 10.00 hodin do 16.00 hodin v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce. Je lepší, když si čas prohlídky rezervujete, v pracovních dnech od 8.00 do 16.00 hodin.

Muzejní noc - Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci

Hlavním bodem programu "Muzejní noci v Muzeu fotografie a MOM 2015" je 12. června vernisáž výstavy „Jihočeské hrady a zámky objektivem 19. století", doplněná komentovanou prohlídkou či besedou k tématu. Následující čas je vyhrazen prohlídce pilotní části expozice „Moc médií", budované ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze, a aktuálních výstav. Trvání akce: 18.00–24.00 hodin.

Muzejní noc - Muzeum techniky Sokolov

Muzeum techniky Sokolov vás 6. června zve na Muzejní noc s bohatým kulturním programem.

Muzejní noc - Muzeum Karlovy Vary

Karlovarská Muzejní noc se ponese v duchu swingu 20. 30. let 20. století. Vystoupí Taneční škola Harmonie se stepařskou produkcí, dobovou módní přehlídkou a představí se skupina Swing Melogy Ostrov. Akci završí přednáška S. Burachoviče o prvorepublikovém Jáchymově a komentovaná prohlídka expozice. Místem konání je Muzeum Královská mincovna Jáchymov.

Hurá na prázdniny - Lesopark Bohemia Sokolov

Konec školního roku a začátek prázdnin v Sokolově již tradičně znamená akci "Hurá prázdniny - soutěž ohňostrojů. Letos si pro vás připravili dvoudenní program (19. a 20. 6. 2015) se třemi soutěžními ohňostroji na sobotu.

Pelhřimov – město rekordů 2015

Mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů slaví čtvrt století od svého vzniku. Jubilejní 25. ročník proběhne 12. – 13. června. Vstup je zdarma.

Galerijní noc - Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

Horácká galerie vás zve na 8. ročník Galerijní noci, který se koná v pátek 12. června 2015 od 17 hodin. V rámci večera proběhne vernisáž výstavy Poklady Vysočiny, komentované prohlídky, dílny a koncert pěveckého sboru Gaudeamus z Brna. Detailní program bude upřesněn.

Muzejní noc - Zámek Třebíč

Tradiční třebíčská muzejní noc, zámecký areál společně s předzámčím bude propojen řadou aktivit, tentokrát s důrazem na sedmdesáté výročí konce druhé světové války. Akce je samozřejmě zdarma (zpoplatněny jsou pouze kostýmované večerní prohlídky v expozici Valdštejnové na Třebíči - 90/65 Kč).

Muzejní noc - Rodný dům Václava Hanky Hořiněves

Obec Hořiněves srdečně zve rodáky, přátelé a příznivce na oslavy 777. výročí první písemné zmínky o obci Hořiněves, které proběhnou v rámci programu Muzejní noci v sobotu 6. 6. 2015. Těšit se můžete na setkání rodáků obce, bohatý kulturní program, divadelní vystoupení, program pro děti a také na výborné občerstvení. Místem konání je přírodní rezervace Bažantnice: slavnostní otevření naučné stezky, přestřihnutí pásky, procházka lesem s odborným výkladem, symbolické vysázení nového sadu staročeskými odrůdami stromů.

Muzejní noc - Městské muzeum Loreta - Chlumec nad Cidlinou

V rámci muzejní noci na vás 12. 6. čeká Oslava tradičního řemesla – využití textilních technik v současné módě. Doprovodná výstava a módní přehlídka.

Muzejní noc - Muzeum Boženy Němcové v České Skalici

Pozoruhodným způsobem si připomenou letošní 160. výročí prvního vydání Babičky v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici. V noci z 19. na 20. června se mimořádně otevře muzejní expozice, jejíž součástí je i historický Jiřinkový sál. V něm v pátek od desáté hodiny večerní budou obdivovatelé knihy i příznivci Boženy Němcové v souvislé řadě předčítat z povídky až do druhé hodiny ranní následujícího dne.

Rozára fest - Zahrádky (u České Lípy)

Minifestival „Rozára fest" se již několikátým rokem koná v Zahrádkách u České Lípy. Příznivci hudby rozmanitých žánrů si přijdou na své 20. června. Organizátoři se snaží prezentovat během série šesti koncertů známé i neznámé profesionální i amatérské projekty.

Varhanní koncert kostel sv. Josefa v Krásné u Pěnčína na Jablonecku

Benefiční koncert na záchranu kostela se koná 7.6.2015 od 15 hodin. Na varhany zahraje paní Jana Tomíčková a spoluůčast přislíbila také zpěvačka Zdenka Vašková.

Muzejní noc - Muzeum a Pojizerská galerie - Semily

Muzejní noc v Semilech je plná kouzel, strašidel, loutkového divadla a povídek ze Semilska. Událost se koná 13. června.

Pohádková cesta - Louny

S Pohádkové cestou na výstavišti v Lounech (5.-7. června) budete soutěžit s Vašimi oblíbenými postavičkami, které znáte z večerníčků a pohádek. Budete procházet kouzelným lesem, zaskáčete si na trampolíně, nafukovacím hradu nebo se svezete na kolotoči. V pátek v rámci „Dětského dne" budou mít děti vstup zdarma a proběhne den s Policií ČR, která má připraven bohatý program (ukázky výcviku psů, ukázky vybavení, techniky, laserové střelnice, otisky prstů, dopravní soutěž pro děti. Modely policejních vozů. Ukázky maskování dětí a ukázky preventivních programů).

21. Casanovské slavnosti 2015

Letošní 21. Casanovské slavnosti se budou konat 12. a 13. června 2015. Připomenou tak 230. výročí příchodu Giacomo Casanovy do Duchcova a zároveň oslaví 775 let historie města. Novinkou slavností bude páteční a sobotní večerní Open Air projekce letního kina v atriu muzea. Slavnosti tradičně zakončí rozloučení G. Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj.

Řemeslné Choltice

Řemeslné dílny nejen pro děti najdete 13. června na nádvoří zámku v Cholticích. Řemesla jako drátenictví, kovotepectví, korálkování, šperkařství, svíčkařství uvidíte od 9:00 do 17:00. Čeká vás i občerstvení a ZOO koutek.

Muzejní noc - Městské muzeum a galerie Polička – Expozice galerie

Letošní 16. ročník noční prohlídky města Poličky s názvem Čas pro neobyčejné zážitky bude 6. června věnován významnému výročí našeho města, neboť si právě v tomto roce připomínáme 750 let od jeho založení tehdejším králem Přemyslem Otakarem II. Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů večerním výletníkům neobyčejně představí galerijní expozice barokní radnice.

Muzejní noc - Městské muzeum ve Skutči

Program Muzejní noci ve Skutči bude přizpůsoben výstavě "Hoří" o historii požárů a SDH Skuteč. Muzejní noc s ohněm a hasiči se bude konat 12. června.

Bílokarpatské slavnosti 2015 - Uherský Brod

Od pátku 12. do neděle 14. června 2015 se bude v Uherském Brodě konat již čtvrtý ročník Bílokarpatských slavností. Bílokarpatské slavnosti budou tradičně tvořeny třemi samostatnými programovými bloky. V pátek 12. června to bude Noc patriotů, v sobotu 13. června tradiční Uherskobrodský jarmark a v neděli se představí v komponovaném pořadu nazvaném „U nás doma" obce a mikroregiony Bílých Karpat a hosté.

Výstava Panenky v kostýmech - Hrad Buchlov - Buchlovice

Výstava panenek výtvarnice paní Mudrákové trvá v Buchovicích do 30. června a můžete si ji prohlédnout zdarma.

Muzejní noc - Muzeum Napajedla

I Muzeum Napajedla se 13. června připojí k mezinárodnímu Festivalu muzejních nocí komentovanými prohlídkami svých stálých expozic i dočasné výstavy s kostýmovanými průvodci. V sobotní večer tak budete moci potkat historické postavy spjaté s naším muzeem. Vstup do muzea bude v průběhu Muzejní noci od 19 do 22 hodin zdarma.

Ostravská muzejní noc (13. června)

Mezi instituce účastnící se Muzejní noci v Ostravě patří např.: Ostravské muzeum, Centrum kultury a vzdělání, Výtvarné centrum Chagall, Muzeum a galerie Klein, Národní divadlo moravskoslezské, Doly Hlubina a Michal, Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy, Fakulta umění Ostravské univerzity, Janáčkova konzervatoř a gymnázium Ostrava či Slezkoostravská galerie.

Iva Pazderková - čtení dětem Ostrava

S Ivou Pazderkovou bude čtení zábava! V pondělí 22. června v 16.00 se děti mohou v Domě knihy Knihcentrum účastnit čtení s herečkou Ivou Pazderkovou a organizuje čtení podporující vztahy mezi dětmi a rodiči.

Adrenalin Cup Ostravice

Extrémní závod čtyřčlenných štafet v nádherném okolí Lysé hory. Běh, MTB, kajak a paragliding. Taktéž se můžete těšit i na bohatý doprovodný program pro dospělé i děti. Akce se koná 26. a 27. června.

Zahájení nové sezóny - Zpívající fontána v Hodoníně

Od 1.4.2015 je zahájena nová sezóna "Zpívající fontány" na Masarykově náměstí. Fontána hraje skladby dle týdenního rozvrhu vždy v 9:00, 11:00, 14:00, 15:00, 16:00 a 19:00 hod. Zpívající fontánu v Hodoníně si můžete poslechnout do 30. června.

Brno - město uprostřed Evropy

Moravská metropole Brno se každoročně na konci června stává dějištěm oblíbeného festivalu Brno - město uprostřed Evropy (festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří). Jedná se o přehlídku zábavy, veselí a především ohňostrojů, spojenou s hudbou STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS (Plamen Brněnský). Hlavní programové pódium se nachází na centrálním náměstí Svobody a odehrává se tam takřka nepřetržitý kulturně-zábavný program. Festival probíhá do 21. června. NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. červen 2015 ve 22:30.

Vaňkovka fest - Brno

Na festivalu vystoupí během pěti měsíců celá řada známých skupin a interpretů. Hudba, divadlo, improvizace, filmy, jóga, literární noc, akce pro děti a to vše a mnohem víc pod otevřeným nebem v nádherném prostředí. Program bude nabitý od první chvíle až do posledního okamžiku, kdy zazní slavnostní Symfonické tance v provedení Filharmonie Brno. Celý festival je bezplatný. Akce se konají od května do září.

Hanácký farmářský trh 2015 - Olomouc

Vždy první a poslední sobotu v měsíci koná oblíbený "Hanácký farmářský trh". Koná se od dubna do října na Horním náměstí v Olomouci před podloubím radnice od 8:00 do 13:00.

Slavnosti města Šumperka 2015

Slavnosti města Šumperka se budou konat 6. června v parku Sady 1. máje. Program začíná ranní průvodem městem v 9:30 a končí ohňostrojem ve 22:30.

Fire Jam na Letním kině Olomouc

V rámci Fire Jam se můžete těšit na žonglérský workshop a následné hrátky s ohněm. Palivo pro všechny příchozí zajištěno. Akce se koná 9. června v 17:00.

Témata: výlety | cestování | rodina
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama