Kam na výlet? Olomoucká zoo představí tygří dvojčata

Olomouc - Zoo na Svatém Kopečku u Olomouce nabízí na letní prázdniny bohatý program pro děti i dospělé. Čekají na vás nedávno narozená dvojčata tygra ussurijského, nová část safari a výstava o Indonésii.

Přidejte svůj názor

Tygří mláďata ze zlínské Zoo mají jména
doporučujeme

Ošetřovatelka Dana Reisigová řekla, že dvojčata tygrů ussurijských, které na světě chová pouze devět zoologických zahrad, se v olomoucké zoo narodila po dlouhých 32 letech na začátku května. "Odchov olomouckých koťat je o to cennější, že jejich babička, matka tygřice Betty, se narodila v přírodě," dodala.

Ošetřovatelé tygřici Betty přemístili do porodního kotce, aby se o dvojčata mohla v klidu starat. Tygřice se projevila jako skvělá matka a ošetřovatelé tygří rodinku už na několik hodin denně pouštějí do výběhu, kde je mohou návštěvníci sledovat.

Olomoucká zoo v těchto dnech otevřela novou výstavu nazvanou Tajemná Indonésie, kterou si návštěvníci mohou zdarma prohlédnout při odchodu z areálu zahrady. Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea, po Grónsku druhém největším ostrově světa, vznikl na základě cest českých cestovatelů. U východu ze zoo jsou vystaveny například totemy, ozdoby, čluny, šípy či tamtamy.

Zprovozněna byla zároveň nová mobilní aplikace využívající tzv. QR kódy, díky které návštěvníci olomoucké zoo rychleji získají údaje o chovaných zvířatech či provozní informace. Zoo postupně zavádí nový vizuální styl, jehož součástí je nový slogan Oko do světa divočiny.

V létě chce zoo otevřít opravenou rozhlednu a také druhou etapu safari, zaměřena bude na Afriku a stát má téměř dva miliony korun. Africká část safari bude v centrální části zoo u pavilonu žiraf. Ve výběhu bude skupina tří desítek přímorožců a v areálu vznikne travnatý výběh pro žirafy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného…

13.10.2019 19:42 Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama