Kam na koupaliště? Na těchto místech je zdraví škodlivá voda

Praha - Horké počasí vyžene o víkendu miliony Čechů k vodním nádržím, rybníkům a na všechny další typy koupališť. Jenže pozor! Ne všude je voda vhodná ke koupání. Na některých místech může být dokonce zdraví škodlivá.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V České republice jsou stovky a možná i tisíce rybníků a dalších vodních ploch, ve kterých se lidé rádi koupají. O nadcházejícím horkém víkendu se dá očekávat, že přehy těchto koupališť budou doslova obsypané lidmi.

Jenže na některá koupaliště by měl být vstup striktně zakázán. Důvod? Nevyhovující kvalita vody. Na webu geoportal.ksrzis.cz sledují kvalitu vody na českých koupalištích dlouhodobě.

Na většině míst je voda vhodná ke koupání, ale najdou se i koupaliště, kde už koupání doporučené není. Na mapě (zde) je u každého koupaliště smajlík, který ukazuje, jestli je tam nezávadná voda.

Modrý smajlík - nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.

Zelený smajlík - nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci především se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.

Oranžový smajlík - mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců (těhotné ženy, děti, osoby trpící alergií, osoby s oslabeným imunitním systémem) by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.

Červený smajlík (zamračený) - neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem.

Černý smajlík (zamračný) - voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama