V Česku je "jakžtakž" sjízdná jen Vltava, milovníci peřejí musí do Alp

Praha - Dlouhodobé sucho netrápí jen zemědělce, ale také vodáky. Pokud se přesto hodláte vydat na některou z tuzemských řek, musíte počítat s problémy. Jediná sjízdná řeka je Vltava pod Vyšším Brodem, kde je dostatek vody díky lipenské přehradě.

Přidejte svůj názor

Rafting

Na Ohři je lepší se vydat až pod Žatcem, ale i tam je pod jezy vody méně. "Sázava je v podstatě suchá, od jezu k jezu s přetažením mělčin to mezi Ledčí a Týncem vodák ještě přežije," poznamenal Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Na Berounku se mohou vodáci vydat mezi Darovou a Hýskovem.

Na Otavě ze Sušice do Katovic lodě často dřou kýlem o písek, Lužnice je splavná jen na středním toku. Z ostatních toků zůstává pro jednodenní plavbu vhodný střední tok nížinné Ploučnice, dolní tok Bíliny nebo Orlice.

Splavné úseky se najdou i na Jizeře a dolním Labi. Z moravských toků se dá jet Morava pod Olomoucí až do Bratislavy, vodáci mohou své kanoe či rafty spustit i na dolním toku Dyje či vyrazit na Odru pod Ostravou.

Lidé se mohou vydat i na slovenské toky Hron, Váh i Poprad. "Dostatek vody je pro milovníky peřejí pak v Alpách a ve Skandinávii, ovšem jen na řekách ledovcových," uvedl Jančar.

Témata: Vodáci | řeky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama