V Česku je "jakžtakž" sjízdná jen Vltava, milovníci peřejí musí do Alp

Praha - Dlouhodobé sucho netrápí jen zemědělce, ale také vodáky. Pokud se přesto hodláte vydat na některou z tuzemských řek, musíte počítat s problémy. Jediná sjízdná řeka je Vltava pod Vyšším Brodem, kde je dostatek vody díky lipenské přehradě.

Přidejte svůj názor

Rafting
doporučujeme

Na Ohři je lepší se vydat až pod Žatcem, ale i tam je pod jezy vody méně. "Sázava je v podstatě suchá, od jezu k jezu s přetažením mělčin to mezi Ledčí a Týncem vodák ještě přežije," poznamenal Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Na Berounku se mohou vodáci vydat mezi Darovou a Hýskovem.

Na Otavě ze Sušice do Katovic lodě často dřou kýlem o písek, Lužnice je splavná jen na středním toku. Z ostatních toků zůstává pro jednodenní plavbu vhodný střední tok nížinné Ploučnice, dolní tok Bíliny nebo Orlice.

Splavné úseky se najdou i na Jizeře a dolním Labi. Z moravských toků se dá jet Morava pod Olomoucí až do Bratislavy, vodáci mohou své kanoe či rafty spustit i na dolním toku Dyje či vyrazit na Odru pod Ostravou.

Lidé se mohou vydat i na slovenské toky Hron, Váh i Poprad. "Dostatek vody je pro milovníky peřejí pak v Alpách a ve Skandinávii, ovšem jen na řekách ledovcových," uvedl Jančar.

Loading...
Témata: Vodáci | řeky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jede se do Afriky. ZOO Dvůr Králové otevřela safari, začíná hlavní sezona

19.04.2019 17:35 Aktualizováno ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes otevřením areálů afrického a lvího safari zahájila hlavní letní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama