Výstaviště Černá louka láká malé i velké

Ostrava – Výstaviště Černá louka opět přináší skvělé tipy na prázdninové akce ve svém areálu. V podzemí Slezskoostravského hradu je připravena nová expozice Muzeum záhad, děti potěší letní soutěž s čerty a dospělé výstava American Classic Cars nebo historická expozice Od Stalingradu do Prahy.

Přidejte svůj názor

Z výstavy American Classic Cars
doporučujeme

Nová expozice Muzeum záhad těší již od začátku července návštěvníky Slezskoostravského hradu. Expozice, která vznikla ve spolupráci s českým spisovatelem, scénáristou a záhadologem Arnoštem Vašíčkem, představuje masku smrti; tajemnou templářskou relikvii nebo sošky trpasličích démonů. Víte, kde spí v létě čerti a co čtou? To je název 5. ročníku oblíbené letní soutěže. V různých koutech Slezskoostravského hradu jsou schováni čerti s jejich pelechy. Úkolem především dětských návštěvníků je najít všechny čertovské skrýše a zjistit, jaká je jejich oblíbená knížka. Děti poté čeká krásná odměna.

Originální americké veterány se zdobným naleštěným chromem, s obrovskými motory a prostornými sedadly pro změnu nabídne výstava American Classic Cars. Nejmenší děti do 5 let se mohou zdarma těšit na půjčovnu stylových dětských odrážedel a vozítek. Pro dospělé je připravena jedinečná gravitační autodráha Volcano Racing, která má v Moravskoslezském kraji premiéru. Tou pravou třešničkou na pomyslném dortu je soutěž o automobil Chrysler PT CRUISER 2.0 Classic v úpravě STARTECH, rok výroby 2000. Chybět nebude ani výstavní expozice zaměřená na historii. Uplynulo již 70. let od společného vítězství nad fašismem ve druhé světové válce. Svědectví této doby, ale i ojedinělá galerie tragických a hrdinských události připomene tato jedinečná výstava, která má sloužit jako poděkování všem, kteří položili své životy za naši šanci žít dnes. Výstava je otevřena denně od 10 do 18 hodin se vstupem zdarma. Více informací o programu výstaviště lze nalézt na www.cerna-louka.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného…

13.10.2019 19:42 Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama