Lázně Slatinice ožijí závodem automobilových veteránů

Slatinice – Již v neděli 16. srpna ožijí oblíbené lázně Slatinice u Olomouce tradičním závodem automobilových veteránů zvaným Z lázní do lázní. Letos vyrazí vozidla z celé republiky již po jedenácté a k vidění budou na lázeňské trase Skalka – Slatinice.

Přidejte svůj názor

Plakát k 11. ročníku rallye historických vozidel Z lázní do lázní
doporučujeme

Tradičním závodem vrcholí oblíbené hodové slavnosti, které ve Slatinicích nabízejí víkend plný dobré zábavy, jídla a kulturních vystoupení. V rámci lázeňského jarmarku budou otevřeny stánky s prodejem upomínkových předmětů, cukrovinek a tradičních místních výrobků. „Samotná rallye startuje v deset hodin v lázních Skalka, poté následuje zastávka v nedalekých Čechách pod Kosířem a do cíle, tedy do areálu lázní Slatinice, dorazí účastníci závodu po obědě. Veteráni budou dojíždět od dvanácti do jedné hodiny a postupně budou zaplňovat travnaté plochy po celých lázních," líčí plánovaný průběh závodu výkonná ředitelka lázní Slatinice Ing. Irena Vašicová. „Pro naše lázně je to velice významná akce, v podstatě se na ni připravujeme v průběhu celého roku," dodává.

Návštěvníci se mohou těšit na prvorepublikové vozy, tatrovky, škodovky, mercedesy a na desítky historických motorek. Jako již tradičně při slavnostním udělování cen kromě celkových vítězů závodu získají ocenění i nejhezčí vozy a jejich posádky. Milovníci nablýskaných historických vozidel i samotní řidiči jistě ocení dobovou atmosféru, kterou dokreslí známé i méně známé melodie v podání olomoucké formace Swing visitors a historické kostýmy posádek veteránů. Pořadatelé věří, že překonají loňský rekord, a to 126 posádek.

Nebude chybět ani doprovodný kulturní program. Pro ty, kteří si budou chtít užít návrat do časů první republiky intenzivněji, je připraven pobyt Víkend s veterány ve stylovém penzionu Majorka, který byl vybudován z bývalého statku. Dobovou atmosféru podtrhují prostory pekárny s funkční zděnou pecí, typická obrovitá vstupní vrata a rozlehlá dvorana. Budova je vzdálena jen pár kroků od lázeňského nádvoří, kde budou veteráni vystaveni na obdiv. Více o akci lze nalézt na www.veteranklubprostejov.webnode.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného…

13.10.2019 19:42 Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama