Díky dešti je v řekách víc vody, situace ale není ideální

Praha - Do Česka přišel po dlouhém období veder a sucha déšť. Hladiny řek stouply, nicméně pro vodáky situace stále není úplně ideální. Špatně jsou na tom stále vodní nádrže.

Přidejte svůj názor

Rafting

"Deficit je velký, a tak bylo například zrušeno vypouštění vody z kružberské přehrady na Moravici pro letní kanoistické sjezdy," uvedl Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.

Dost vody spadlo v hlavní části povodí Krušných hor. Ohře je tak opět sjízdná od Chebu. Berounka je díky přítokům splavná po celém toku.

Na Šumavě je situace horší. Horní Vltava stále není splavná a hladina vody v Otavě se výrazně také nezvedla. Řeku lze sjíždět od Sušice, ale hladina pomalu klesá. Podobně je na tom Lužnice, kterou lze zatím plout až od Suchdola.

Z menších toků se zlepšily například Bílina, Ploučnice a dolní tok Úpy. Splavné je Labe pod přehradou Les Království a Jizera od Malé Skály. Sjízdné pro vodáky se opět staly všechny tři Orlice, tichá dokonce od Letohradu.

Voda napršela i na Vysočině. Sjíždět mohli vodáci i potoky, na první povodňový stupeň stoupla krátce i Křetínka. Zatím sjízdná Svitava a horní tok Svratky podle Jančara zřejmě do víkendu nevydrží. Vodáci však podle něj budou moci vyrazit na dolní tok Svratky, Jihlavy a Dyje. Morava je splavná opět od Postřelmova, Bečva dokonce po celém toku.

Témata: Vodáci | řeky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama