Karel IV. se v neděli vrátí na Pražský hrad

Praha - Letos uběhne 700 od narození jednoho z nejvýznamnějších panovníků nejen českých, ale i evropských dějin Karla IV. Praha si jeho památku připomene početným průvodem v čele se samotným panovníkem a zahájí tak letní turistickou sezónu.

Přidejte svůj názor

Pražský hrad

Český král a římský císař Karel IV. přijede 3. dubna 2016 v 10.00 a ve 14.30 hodin na Pražský hrad. Uvítán bude v rámci Slavnostního zahájení letní turistické sezóny a především Roku oslav 700. výročí jeho narození. V tento den budou od 10.00 do 17.00 hodin zdarma otevřeny hlavní památkové objekty: Katedrála sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem a expozicí Příběh Pražského hradu, Bazilika sv. Jiří a expozice ve Zlaté uličce.

Karla IV. doprovodí padesátičlenný průvod historických postav svázaných s jeho životem. Chybět nebudou rodiče Karla IV. Jan Lucemburský a Eliška Přemyslovna či všechny čtyři Karlovy manželky nebo první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic. Průvod s Karlem IV. bude na Hrad vstupovat z Hradčanského náměstí, dále bude pokračovat přes I. a II. na III. nádvoří, kde hlavní historické postavy na pódiu představí  krátkou inscenací mapující Karlův život.

Během dne na III. nádvoří vystoupí Hudba Hradní stráže, skupina historických tanců Ambrozia, pěvecké sbory Besharmonie a Pueri Gaudentes, na ohňovou show nebo kejklíře se návštěvníci mohou těšit v Nejvyšším purkrabství. Rrovněž bude možné fotografování v kostýmech Barrandovského studia, které oblékne všechny historické postavy v průvodu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama