Zimní sezóna končí, lyžování pomalu střídá turistika

Praha - Zimní sezóna na českých a moravských horách definitivně končí. Po dnešku už zůstává v provozu jen pár nejvýše položených lyžařských areálů. A i ty budou bojovat s velmi teplým počasím, které bude pokračovat i po víkendu.

Přidejte svůj názor

Krkonoše - Harrachov

Azurově modrá obloha, na sjezdovkách luxusní manšestr. Někteří dokonce svlékli bundy a proháněli se jen v tričku. Co víc by si lyžaři mohli přát na úplný závěr sezóny.Většina si také lyžování pochvalovala. Nadšení z posledního lyžování byli i ti, kteří většinou dávají přednost zahraničním horám.

Přesto je znát, že je tu jaro. Do hor už vyrážejí i první turisté, kteří zrovna zimě nepřišli na chuť. "Půjdeme někam směrem na Dlouhé stráně, tam je taky pěkná procházka," popisuje svůj plán jeden z prvních pěších turistů.

Na sjezdovkách je sice sněhu stále dost, přesto třeba v Koutech nad Desnou sezóna končí. "Zájem těch našich lyžařů už není takový, který by byl nějak smysluplný k tomu, abysme dál vlek provozovali," sdělil ředitel lyžařského areálu Petr Marek.

A bylo to znát před polednem na takřka prázdných sjezdovkách. Jako by lyžaři nevěřili, že po letošní extrémně teplé zimě může být ještě někde sníh. V každém případě po dnešku už zůstane v provozu jen pár zimních areálů.

Když to počasí dovolí, vleky se ještě rozjedou třeba na Klínovci v Krušných horách, v Peci pod Sněžkou, Špindlerově mlýně, nebo na Pradědu v Jeseníkách.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajemství zámku Žleby: Romantická krása skrývající drsné jádro

01.12.2018 17:55 Nádherný a romanticky vyhlížející zámek se nachází ve Středních Čechách nedaleko Čáslavi. V rámci…

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama