Zoo Dvůr Králové zahájila 70. hlavní sezonu, v areálu safari je řada novinek

Dvůr Králové nad Labem - V ZOO ve Dvoře Králové byla dnes zahájena hlavní letní sezonu, na otevření areálu Africké safari Josefa Vágnera přišlo 1250 lidí. Letos poprvé lidé v safari uvidí pštrosa.

Přidejte svůj názor

Mládě Jessi. Foto: Lukáš Pavlačík

Zoo je nejnavštěvovanějším turistickým cílem hradeckého kraje a dnes vstoupila do své jubilejní 70. hlavní sezony. Vstupné zoo nezměnila. "Dnešní návštěvu považujeme za průměrnou. Kdyby svítilo sluníčko, asi by přišlo víc lidí," řekla mluvčí zoo Simona Jiřičková.

Aut dnes do safari vjelo více než 50, další lidé si safari projeli takzvanými Afrika trucky. "Zájem hlavně dětí nejvíce přitahovala roztomilá mláďata lemurů a karakalů," uvedla mluvčí. Novinkou v chovu zoo je nedávno přivezený medojed kapský.

Pro cestu do afrického i lvího safari mohou lidé využít své automobily nebo Afrika trucky. Africkým safari návštěvníky provezou i autobusy. Základní vstupné pro dospělého v hlavní sezoně činí 195 korun, tedy stejně jako loni. Pokud bude chtít dospělý návštěvník vidět i část safari, připlatí si 30 korun za jízdu safaribusem. Děti a studenti mají jízdu safaribusem zdarma. Jedno místo v Afrika trucku je za 60 korun. Kdo bude chtít do safari vjet vlastním autem, zaplatí ze vjezd vozu 195 korun.

Lidé, kteří k projížďce zvolí vlastní auto, vjíždějí do areálu zahrady zrekonstruovanou africkou bránou, která byla doplněna o rákosovou střechou a dřevěné sloupy. Návštěvníci by tak měli získat pocit, že vjíždějí do skutečného afrického parku.

V sezoně zahrada chystá pro návštěvníky několik novinek. Zásadní novou atrakcí bude návrat hrochů do zoo. Také se chystá otevření kopie západoafrického městečka Tiébélé. Jeho budování mohou lidé už nyní vidět poblíž výběhu slonů. Bude i nová expozice nosorožců.

Královédvorská zoologická zahrada vznikla na území původního soukromého parku s kopií renesančního zámku v blízkosti Vídně, kterou nechal v roce 1905 postavit továrník Richard Neumann. Po znárodnění textilního průmyslu v roce 1945 vzniklo ve vile městské Vlastivědné muzeum, jehož součástí se postupně staly klece s evropskými zvířaty – základ budoucí zoo. Zoologická zahrada byla oficiálně otevřena pro veřejnost dne 9. května 1946 na ploše pouhých 6,5 ha.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama