Léto odstartují Žižkovské pivní slavnosti

Praha - Žižkovské pivní slavnosti nabízejí degustaci desítek piv a pivních speciálů, kterou poskytne přes třicet malých pivovarů. Připraven je také bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

Pivní slavnosti
doporučujeme

Nejedná se však o akci, kde by se návštěvníci předháněli v tom, kdo vypije více piva. Spíše než na spotřebu, je festival zaměřený na kvalitu piva, a na své si rozhodně přijdou především milovníci malých pivovarů.

Na loňském ročníku se představilo 35 minipovarů, mezi kterými byly například Pivovar Slepý krtek, Purkmistr nebo Pivovar Pašák, které daly návštěvníkům ochutnat desítky piv a pivních speciálů, od pšeničných, přes kvasnicové, až po bylinné. Nechyběly ale také ležáky či nealkoholická piva. K dostání je samozřejmě i spousta delikates vhodná právě ke konzumaci piva.

Kromě velkého výběru pivních speciálů také festival nabízí kulturní vyžití, jak pro dospělé, tak i pro děti. Loni se například představil se svým Stand – up vystoupením Petr Pavlásek, známý beatboxer Endru, či kapela Trabnad. Pro děti jsou připraveny různé atrakce a stánky s občerstvením.

Festival, který se koná 3. a 4. června v parku Parukářka, rok od roku navštěvuje stále více zájemců o dobré pivo a jedinečnou atmosféru.

Server EuroZprávy.cz je mediálním partnerem akce.

Témata: Pivo | festivaly | slavnosti
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama